Зазвичай для перевірки на наявність різних дефіцитів забирається кров людини. Але, як виявилось, для аналізу достатньо взяти сльози.
Про це
розповідає педіаторка, кардіологиня та ревматологиня Марію Павленко в Instagram.
Як можна використовувати сльозиЗа словами лікаря, сльози можна використовувати для діагностики захворювань так само як і кров.
Сльози дані людині не тільки для того, щоб виявляти емоції. Вони покривають передню поверхню ока та виконують чимало важливих функцій – зволожують та захищають око від навколишнього середовища.
Також вони забезпечують корисними поживними речовинами й допомагають заломлювати світло і бачити так, як треба.
Як виявилося, за своїм складом сльози містять не лише воду, а й безліч різних білків, ліпідів, солей та протизапальних частинок.
Чому у кожної людини різний склад сльозиУ кожної людини склад сльози суттєво відрізняється, це залежить від статі, віку, способу життя та інших захворювань.
"В останні роки вчені приділяють багато уваги дослідженню складу сльози. І вже було встановлено, що склад сльози у людини із захворюванням очей, наприклад, увеїт, відрізняється. Склад сльози порівнюючи зі здоровою людиною різний", – йдеться у повідомленні.
Крім того, склад сльози відрізняється у людей, які мають захворювання, які начебто не пов'язані з очима. Наприклад, множинний склероз чи хвороба Паркінсона.
Марія Павленко зазначила, що навіть у сльозі було виявлено певні біомаркери, за допомогою яких можна діагностувати певні онкологічні захворювання.
Тому найближчим часом використання сльози для діагностики захворювань буде досить популярним, оскільки це досить неінвазивно та інформативно.
"Не витрачайте свої сльози задарма", – додала лікарка.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-05-2024, 01:45
0
1 846