Особи, які досягли віку 65 років та яким не вистачає стажу для призначення пенсії, можуть оформити державну соціальну допомогу. Щоб отримати таку допомогу, потрібно звертатися до органів соціального захисту.
Начальниця відділу призначення соцдопомог департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Ірина Марчук пояснила, як і кому призначається така соціальна допомога.
Право на державну соціальну допомогу мають особи, що одночасно відповідають таким умовам:
Досягли віку 65 років, та не мають права на пенсію відповідно до законодавства;
Не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", та допомоги, що призначається відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства або дітям з інвалідністю";
Є малозабезпеченими особами.
Для визначення права на соціальну допомогу застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений на дату звернення за допомогою законом на відповідний рік (станом на 1 січня 2024 року - 2361 гривня).
Право на допомогу мають малозабезпечені особи, середньомісячний сукупний дохід яких за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, не перевищує прожитковий мінімум, визначений для осіб, які втратили працездатність. В такому випадку допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
Якщо сукупний середньомісячний дохід сім’ї перевищує межу прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб тоді допомога не призначається. Дохід обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім’ї на кількість членів сім’ї.
До складу сім’ї включаються: чоловік, дружина, діти віком до 18 років та студенти до 23 років.
Така соціальна допомога призначається довічно. У подальшому жодні доходи на її виплату не впливають.
Допомога теж індексується, залежно від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. У січні цього року ми вже перерахували розміри соціальної допомоги.
Більшість осіб, що звертаються за допомогою пояснює, що працювали неофіційно. Але людина має розуміти, що неофіційний заробіток не дасть у майбутньому права на пенсію. Адже до стажу зараховуються ті роки, за які сплачений єдиний соціальний внесок.
Які документи подають для призначення державної соціальної допомоги:
документ, що засвідчує особу пенсіонера та його місце проживання, ідентифікаційний код;
довідку про наявний страховий стаж та неможливість призначення пенсії (видається у Пенсійному фонді на запит пенсіонера — протягом 5 робочих днів);
декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-04-2024, 23:22
0
1 413