Військові мають право на грошову допомогу для вирішення важких соціально-побутових питань. Отримати цю виплату військовослужбовці можуть під час воєнного стану та за наявності певних підстав.
Держава гарантує різні види виплат та грошової допомоги для військових та ветеранів. Одна з цих виплат — це допомога для вирішення соціально-побутових питань, тобто важких життєвих ситуацій та обставин.
За словами начальника відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковника Олег Рогаля, існує список чітко визначених підстав для отримання подібної виплати.
Підстави отримання військовими виплати для вирішення соціально-побутових питань
Згідно з рішенням Міністра оборони України № 183/уд від 16.01.2024 матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується військовослужбовцям в розмірі місячного грошового забезпечення, виключно за наявності таких підстав:
смерть військовослужбовця, його дружини (чоловіка), дітей та батьків військовослужбовця;
поранення (контузії, травми, каліцтва) військовослужбовця, пов’язаного із захистом Батьківщини, отриманого при виконанні завдань під час воєнного стану;
у разі наявності у військовослужбовця інвалідності, отриманої внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини;
порушення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова військово-лікарської комісії), а саме: онкологічне захворювання (хірургічне лікування, променева та (або) хімієтерапія), захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит В, С;
безперервне перебування на лікуванні, реабілітації або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, які пов’язані із захистом Батьківщини (понад 30 днів поспіль), внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем з тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів;
сім'ям військовослужбовців, які захоплені в полон (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно) чи заручниками, а також інтернованим в нейтральних державах або визнані безвісно відсутніми.
Сума виплати військовим для вирішення соціально-побутових питань
Усі військові, крім строковиків, мають право один раз на рік отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їхнього місячного грошового забезпечення. Допомога виплачується в розмірі місячного грошового забезпечення військового.
До місячного грошового забезпечення, сума якого визначає розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, належать:
посадовий оклад;
оклад за військовим званням;
надбавка за вислугу років;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-03-2024, 10:40
0
1 064