Верховна Рада готується розглядати у першому читанні урядовий законопроєкт щодо посилення мобілізації, попри чималу кількість дискусійних моментів. Загалом новий документ продовжує суть попереднього, який не розглянули у парламенті. У новому законопроєкті передбачено певні обмеження для осіб, які не виконують встановлені обов’язки.
Про це "
Фактам ICTV" розповів юрист гарячої лінії Асоціації правників України Владислав Зайцев.
За його словами, закон передбачає три основні обмеження:
тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон;
тимчасове обмеження у праві керувати транспортними засобами;
накладення арешту на фінансові рахунки у банках, електронних гаманцях тощо.
Водночас за словами юриста, обмеження можуть застосовувати, якщо з певних причин людина не виконує такі обов’язки:
військовозобов’язаний у разі отримання повістки або мобілізаційного розпорядження повинен прибути до ТЦК;
військовозобов’язаний, не приписаний до військової частини, протягом 60 днів із дня початку мобілізації повинен самостійно з’явитися до ЦНАПу, ТЦК або ж в електронному кабінеті уточнити свої облікові дані;
військовозобов’язаний, не приписаний до військової частини, у разі отримання повістки також зобов’язаний з’явитися до ТЦК.
Новий законопроєкт передбачає, що такі санкції можуть застосовуватися лише судом. Спочатку ТЦК звертається до суду з поданням. Суд перевіряє підстави і виносить свою ухвалу, яка підлягає негайному виконанню. Після цього рішення передають до Державної виконавчої служби, де відповідний виконавець здійснює примусове виконання.
Якщо говорити про накладення арешту на рахунки, то держвиконавець виносить відповідну постанову і розсилає її до банківських установ, які і мають здійснити блокування. Якщо військовозобов’язаний все ж з’явився до ТЦК, то за допомогою спеціальної довідки відбудеться розблокування рахунків.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-02-2024, 18:43
0
2 008