У Єдиному порталі державних послуг "Дія" не планується видача повісток та проведення виборів. Натомість "Дія" відкриє код для розробників з усього світу.
Про це повідомив віцепрем'єр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі телемарафону.
"Не планується ні повісток, ні виборів", - сказав він.
Водночас він заявив, що у лютому планується відкрити код. Це з точки зору відкритості, прозорості і технологічності взагалі дуже важливий крок. Ми над ним довго працювали. І у дії буде відкритий код. Тобто розробники з усього світу зможуть подивитися, як працює "Дія", - сказав він.
Онлайн-шлюби та запис до лікаря
Федоров повідомив, що у "Дії" планують незабаром запустити онлайн-шлюб.
"Можна буде просто одружитися в "Дії" по відео. Я не буду робити спойлер, але там буде багато цікавих елементів цього процесу. І це також буде унікально для всього світу. І це дозволить нашим військовим одружуватися по суті на дистанції", - сказав він.
Також, за його словами, планується запустити кабінет пацієнта, "щоб люди могли швидко отримували інформацію коли записуються до лікаря, інформацію під час запису до лікаря, про рецепти і так далі".
Збій у "Дії" під час голосування на Євробаченні
Нагадаємо, 3 лютого під час глядацького голосування національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2024". у застосунку "Дія" стався збій. Намагання спеціалістів збільшити потужності сервісу позитивних результатів не дали.
Як повідомив віце-прем'єр з цифрової трансформації Михайло Федоров, в застосунку "Дія" була зафіксована рекордна кількість користувачів за всю історію проекту: 15 тис. запитів на секунду.
Раніше Федоров неодноразово заявляв, що повісток для військовозобов'язаних на платформі держпослуг "Дія" не буде ніколи.
Водночас новий урядовий законопроект про мобілізацію передбачає повістки в електронній формі через кабінет військовозобов’язаного.
Що таке "Дія"
"Дія" - це мобільний додаток, веб-портал і бренд цифрової держави в Україні, розроблений Міністерством цифрової трансформації України.
Функції "Дії":
Зберігання цифрових документів: паспорт, водійське посвідчення, свідоцтво про народження, ІПН та інші.
Отримання державних послуг: реєстрація ФОП, допомога при народженні дитини, оформлення субсидії та багато інших.
Сплата штрафів: за порушення правил дорожнього руху, за несвоєчасну сплату комунальних послуг.
Голосування на виборах: онлайн-голосування за допомогою електронного підпису.
Звернення до органів влади: подання запитів, скарг, пропозицій.
Станом на 6 лютого 2024 року:
Кількість користувачів: понад 20 мільйонів.
Кількість доступних послуг: 72 на порталі та 9 в мобільному додатку.
Кількість цифрових документів: 15.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-02-2024, 12:40
0
929