На Львівщині житель села Підбірці отримав писану від руки квитанцію на борг трохи більше 2 тисяч гривень. Заборгував чоловік церкві за 9 років.
Як з'ясувалося, це податок, який парафіяни збирають щомісяця з кожної оселі у селі на утримання храму, пише 5 канал.
Сплачувати заборгованість чоловік не має наміру, адже в цю церкву не ходить вже кілька років. Хто придумав церковні збори у громаді?
Цей папірець мешканцеві села Підбірці Миколі Федану передали парафіяни місцевого храму. На аркуші – ім'я та прізвище чоловіка і сума 2,5 тисячі гривень, яку він нібито заборгував церкві за дев'ять років.
"Спочатку мене це розсмішило, я подумав це жарт. Я подумав, не може бути боргу, якщо я не ходжу в цю церкву", – сказав житель села Підбірці Микола Федан.
Саморобна квитанція чоловіку прийшла вперше. І тільки тепер Микола дізнався, що у селі збирають податки на церкву. Останні 5 років чоловік відвідує інший храм.
"Я однозначно не буду платити, бо я вважаю, що пожертви на церкву мають бути добровільними. Це ж якісь регулярні пожертвування. Але все рівно, вони мають бути добровільними. Я розумію, що це раз на рік", – додав Микола Федан.
Звідки взявся церковний збір, ідемо питати до місцевого храму. Нині тут нікого немає. Шукаємо настоятеля. До його будинку хвіртка зачинена, а телефоном пан отець спілкується неохоче. Каже, хворий, і нічого не коментуватиме. Місцеві розповідають, що податок у церкві насправді є. І це обов'язок кожного парафіянина. Гроші йдуть на утримання храму.
"А це що про податок, це не є моя воля. Це так було споконвіків, ще з Австро-Угорщини. Крейсерами платили, злотими платили. Людина, яка тут живе, яка користується похоронами, має платити податки. І 30 грн це не багато на місяць дати на церкву за світло і воду. То моя думка", – зауважила жителька села Підбірці Олександра.
Жителька села Підбірці Розалія наголосила: "Колись голуби, барани, всьо несли до церкви. Читайте біблію".
Гроші на храм збирають кілька активних парафіянок. Вони і пишуть записки про борги. Мешканці самі вирішили, що не збиратимуть гроші на утримання храму на недільній службі, здаватимуть щомісяця. Втім чому роздає людям записки про борги, парафіянка так і не пояснила. А ситуацію з примусовими податками на Підбірський храм уже розбирало керівництво архієпархії української греко-католицької церкви. Кажуть ні церква, ні настоятель до цього жодним чином не причетні. Підтверджують, що це рішення громади, а не духовенства.
"Ніхто не може змушувати жертвувати, це є добровільно, але в такий спосіб мешканці села вирішили нагадати співмешканцю про його борг, наголошую нема податку на церкву, це внутрішня домовленість між односельчанами", – підсумував прессекретар Львівської Архієпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк.
В архієпархії запевняють, що усі пожертви мають бути добровільними. Тим часом такі папірці із нагадуванням про борг прийшли ще й знайомим Миколи.
Індивідуальний підхід, комфортність перебування в магазині, великий вибір товару (на всі смаки й гаманці), регулярне його оновлення, а також бонуси для клієнтів і стали виявом беззаперечної довіри до бренду "Оптика Люксор".
І минулого, і цього року компанія Bosch Car Service "Тандем" перемогла в конкурсі "Народний бренд" у номінації "Автосервіси". Цьогоріч перемогу в цьому конкурсі здобула ще й автомийка "Тандем".
Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".