В яких країнах хороші зарплати для українців: умови роботи та спеціальності

Новини України / новини / економіка, бізнес
3 944
0

Через складнощі з працевлаштуванням і незадоволеність заробітною платою на батьківщині, українці все частіше вдаються до трудової міграції. За кращим життям від 3 до 5 млн співгромадян щорічно виїжджають на роботу до країн ЄС, Великобританії, Канади та США.

Там їм готові пропонувати не лише вищий рівень оплати праці та додаткові бонуси, а й всіляко допомагати з документами і вивченням мови. Експерти сформували список особливо затребуваних спеціальностей і кваліфікацій.



Найбільше число пропозицій про роботу чекає українських IT-шників, розповідає кадровий портал grc.ua. До топ-5 країн-роботодавців входять Кіпр (21%), Німеччина (7%), Вірменія (5%), США (12%) і Молдова (4%).

Причому, щорічно 5-7% таких фахівців їдуть в іншу країну, а повертаються назад – одиниці. Грошова компенсація буде прямо залежати від регіону, рівня кваліфікації, досвіду роботи, навичок кандидата і може коливатися від 40 тис. грн до 250 тис. грн на місяць.

Найбільший оклад, за даними grc.ua, їм готові пропонувати на Кіпрі: в середньому близько 135 тис. грн на місяць. Найменше – в Молдові, де в тамтешніх штаб-квартирах середня зарплата становить близько 45 тис. грн для фахівців з продажу і від 56 тис. грн безпосередньо для програмістів. Зате набір вимог невеликий і є опція віддаленої роботи з України.

У Німеччині та Чехії особливо раді будуть прийняти українських фахівців зі сфери продажів. Але зарплата там хоч і вища, ніж в Україні, але також складається з частин: окладу – до 50-55 тис. грн на місяць і бонусів (від продажів і за виконання KPI).

Тому, наприклад, в Чехії в підсумку розраховувати можна буде на прибуток не більше 80 тис. грн. на місяць. А ось в Німеччині вже будуть потрібні дозвіл на роботу (посвідка на проживання), знання німецької або англійської мов і зарплата буде менша.

Ще однією затребуваною сферою, де особливий інтерес роботодавці проявляють до українських фахівців, є будівництво. Потрібні як різноробочі, слюсарі, інженери, будівельники, кранівники, зарплата яких варіюється від 45 тис. грн до 70 тис. грн.

Низькі заробітні плати і відсутність доплат на тлі вирування коронавірусу підштовхнули цікавитися роботою за кордоном і українських медиків. При тому, що в Україні середня заробітна плата у відкритих вакансіях цієї сфери становить 13 047 грн, у іноземців пропозиції по оплаті в рази більші.

Серед країн, які буквально полюють на український медперсонал – Німеччина, Польща, Таджикистан, Сербія, Вірменія, В’єтнам і Болівія. Менше вакансій для медиків у Чехії, Угорщині, Словаччині та Великій Британії.

За спеціалізаціями частіше за інших шукають лікарів – 33% вакансій. Далі йде попит на торгових представників фармкомпаній, але також з дипломом лікаря і знанням двох мов – англійської та країни перебування (25%), медсестер (12%), фармацевтів (12%) та інженерів медичного обладнання (8%).

Працевлаштуватися в Німеччині медикам буде вже не так просто – по-перше, потрібно здати іспит, що підтверджує рівень німецької мови і обов’язково підтвердити диплом. Але зате зарплати – високі. Якщо брати медсестер, там відразу пропонують від 2 тис. євро (близько 63 тис. грн).

У Польщі заробіток українських лікарів безпосередньо залежить від володіння польською мовою: ті, хто говорить вільно, можуть розраховувати на 80-100 тис. грн на місяць. Решта – не більше 30-45 тис. грн (після податків).

Вже класикою для українських трудових мігрантів без спеціальної освіти стали пропозиції про роботу на виробництвах і в сфері сільського господарства. Наприклад, у Німеччині зараз пропонують близько 50 тис. грн. Вузьким фахівцям, які володіють німецькою мовою та мають досвід роботи від 3 років grc.ua такі:

різноробочі (до 700 євро);

електромонтери (до 1 500 євро);

слюсарі (до 2 000 євро);

механіки-наладчики сільськогосподарських машин і обладнання (до 1 500 євро).

А є справжній тренд. Найбільшше виїжджать за кордон на роботу цього року українські водії. Всьому виною – низька, як для попиту, заробітна плата в Україні. Якщо тут заробити в середньому вони можуть близько 21 200 грн на місяць, то в країнах ЄС – набагато більше. У тій же Польщі в 42% пропозицій ставка становить від 43 700 грн, в 33% – 57 500 грн, ще 25% можуть отримувати від 62 100 грн.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм