Смертність від COVID-19 в Україні за останній тиждень зросла на 18% і цей показник збільшуватиметься найближчими тижнями. Пік очікується у середині листопада, і спад – уже у другій половині місяця. Однак не перевищить загальний прогноз у 92 тисячі жертв епідемії.
Такого висновку дійшли експерти Київської школи економіки, повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я КШЕ Юрій Ганиченко на онлайн-брифінгу, який відбувся 9 листопада.
Він зазначив, що наразі у країні триває позитивний тренд та початок стабілізації.
"Україна зафіксувалася на стабільному рівні, перестала зростати за новими випадками хвороби та госпіталізації", – сказав Ганиченко.
Але водночас смертність продовжує зростати. Експерт нагадав, що минулого тижня було зафіксовано новий рекорд – 793 померлих, станом на сьогодні ми бачимо перевищення цього показника – 833 смерті.
Ганиченко пояснив, що на рекорди окремих днів впливає також "донесення" даних. Щоб згладжувати його, рекомендується дивитися на середньотижневий показник. Наразі смертність від COVID-19 в Україні досягла рівня 647 осіб в середньому за добу – і він може продовжити зростання в найближчі один-два тижні.
"Бо смертність є відкладеним показником і стабілізація смертності настає через 1-2 тижні після стабілізації з виявлених випадків та госпіталізації", – пояснив керівник Центру.
За його словами, зараз смертність в Україні від коронавірусу – 22 особи на 100 тисяч населення, і ми за летальністю перебуваємо на 2 місці серед країн Європи. Однак Україна ще не досягла пікових значень інших європейських країн. Як прогнозують експерти КШЕ, зростання смертності буде невеликим.
Ганиченко повідомив, що зараз смертність йде вище сценаріїв Київської школи економіки, проте прогнози поки що не змінюють.
"Якщо зараз із другої половини листопада дійсно почнеться стабільний тренд на стабілізацію захворюваності і почнеться спад, відповідно, наш прогноз у 92 тисячі померлих за "чорним" сценарієм залишиться як верхня межа оцінки смертності в Україні з самого початку пандемії, з березня 2020 року", – пояснив експерт.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram