8 листопада свій день ангела відзначають чоловіки на ім’я Дмитро. У цей день християни відзначають свято Дмитра Солунського.
Звідки походить це свято, які традиції та забобони, пов’язані з цим днем і як привітати Дмитра з його святом?
Історія Дмитра СолунськогоВ цей день в церкві прийнято вшановувати пам'ять Дмитра Солунського, який був сином римського проконсула в Солуні. Його батьки були таємними християнами, хрестили свого сина в домашній церкві та виховали відповідно до християнських засад. Після смерті батька Димитрій був призначений імператором Галереї на його місце. Отримавши призначення, Димитрій проявив себе як відкритий християнин, проповідував в місті і навернув до християнства багатьох його мешканців.
Інформація про діяльність Димитрія дійшла до імператора. Прийшовший на суд до імператора, Димитрій визнав себе християнином і був ув'язнений в темницю. Його стратили. Тіло мученика було вночі поховано солунськими християнами.
Тіло святого великомученика Димитрія було викинуто на поживу диким звірам, але солунських християни взяли його і таємно поховали. При святому рівноапостольному Костянтині над могилою святого Димитрія була споруджена церква. Сто років потому, при будівництві нового величного храму, на цьому місці були знайдені нетлінні мощі святого мученика.
Традиції Дмитрієвого дня8 листопада, в день святого великомученика Димитрія люди поминають померлих родичів в церкви і обідом вдома. Існує вірування, що вночі можна побачити на кладовищі тіні померлих, які відвідують своїх родичів з нагоди свята.
Тому слід зробити поминки померлих родичів і друзів. Щоб гідно поминати, зазвичай замовляють службу в церкві або просто свічки ставлять, а також влаштовують святковий обід вдома. Обід цей не такий, як інші, він повинен подаватися ввечері.
Існує повір'я, що душі померлих прийдуть вночі, щоб і собі поїсти, тому слід від кожного блюда відкласти по ложці і поставити окремо, бажано під образами або на іншому "урочистому" місці. Поруч треба поставити воду і новий рушник - раптом якась душа захоче напитися або помитися.
Дмитру Солоунскому моляться про надання допомоги на полі бою, а також про дарування мужності і терпіння, про зцілення хвороби очей, про прозріння сліпих.
Дмитрів день: Що не можна робитиНе можна домовлятися про весілля, проводити сватання. Традиція пов'язана з тим, що 8 листопада у слов'ян закінчувався сезон весіль, перестали засилати сватів. Православні починають готується до Різдвяного посту.
Селяни завершували польові роботи, припиняли випасати худобу на відкритій місцевості. Прикмети кажуть, що корови, вівці і кози піддаються нападам вовків і інших хижаків. Худоба після 8 листопада залишали в хліві на зимовий вигодувати.
Вірування, які відносяться до цього дня, також розповідають про відьомський шабаші в вночі на 8 листопада. Нечиста сила в переддень свята спускає Місяць на землю і доїть її, як корову.
Вважалося, що не можна робити в Дмитрів день домашні роботи, крою, шиття, займатися ткацтвом і в'язати.
Дмитрів день: картинки з привітаннями до дня ангелаЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-11-2021, 18:15
0
5 380