Оплата комунальних послуг б'є в Україні по бюджету, і жителі шукають способи, щоб скоротити свої витрати. Деякі намагаються економити, але є і ті, хто йде нечесним шляхом – ставлять на лічильники магніти та інші пристосування. Таким способом вони зупиняють лічильники. Експерти кажуть, що в Україні близько 5% споживачів займаються крадіжкою комунальних послуг.
Як можуть покарати за таке шахрайство і які суми штрафу, розповіли в матеріалі
Bigmir.net.
Штрафи за магніти та інші втручанняЗгідно із законом, втручання в роботу вимірювальних приладів шляхом внесення змін в конструкцію (магніти, голки й так далі) – є незаконним і тягне за собою покарання у вигляді штрафів. Зараз в Україні на Лічильники води стали наклеювати спеціальний захист – антимагніт. Такий захист зіпсує лічильник буквально за 5 хвилин і відразу буде видно втручання.
Якщо магніт на лічильниках виявлять при перевірці, то санкцій господареві житла не уникнути. Сума штрафу вираховується так: передбачається сума, на яку ви могли спожити воду з моменту останньої перевірки лічильника до дати, коли виявили магніт – і за кожен день налічується 500 гривень. В середньому сума штрафу може скласти від 5 до 20 тисяч гривень.
Якщо у перевіряючих виникає підозра, але доказів установки магніту немає – на лічильник можуть встановити спеціальну пломбу, яка потім точно покаже, чи було вплив.
Штрафи за несправний лічильникЗа самовільний демонтаж або втручання в роботу комерційного приладу обліку води в законах України передбачений штраф у розмірі від 50 до 200 неоподатковуваних доходів громадян. Якщо споживачі не пускають перевірку або заважають її проводити, їх можуть оштрафувати на суму в розмірі від 50 до 150 неоподатковуваних доходів громадян.
Штраф за зірвану пломбуКонтролери вішають на лічильники пломби у вигляді свинцевого або пластикового клейма за допомогою дроту, волосіні або нитки. Іноді вони псуються - від старості або вогкості. Іноді пломби можуть пошкодити під час ремонту, випадково. За такий зрив пломби штраф не призначають.
Але для цього абонент самостійно повинен якомога швидше звернутися до водоканалу і написати заяву про пошкодження пломби або лічильника. Потім подати заявку на повірку і повторне опломбування приладу. А після - узгодити дату і час приходу контролера.
У заяві потрібно вказати причину виклику фахівця обов'язково.
Якщо зрив пломби буде розцінений як спеціальне втручання, то з абонента можуть стягнути вартість ресурсу з розрахунку обсягу споживання води за період відсутності пломби.
Про випадковий зрив пломбі потрібно повідомити відразу, оскільки виявлення цього факту при перевірці спричинить перерахунок за воду в десятикратному обсязі.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-10-2021, 21:32
0
15 241