Майже 4,5 мільйона гривень витратили з бюджету за два роки роботи Верховної Ради 9-го скликання на 12 родичів депутатів, що працюють помічниками в інших парламентарів.
Про це йдеться у журналістському розслідування "Схем".
Журналісти повідомляють, що найбільше – понад 754 тисячі гривень – заробила Вікторія Улиганець, дружина "слуги" Олександра Мережка.
Від січня 2020 року вона працює помічницею за трудовим договором у його колеги по фракції – "слуги" Ігоря Марчука. У середньому її заробітна плата – 41 800 гривень на місяць, але у липні та серпні цього року завдяки преміям по 50 тисяч гривень, які призначив їй Ігор Марчук, жінка отримала вдвічі більше – майже по 92 тисячі.
Понад 672 тисячі гривень за півтора року роботи помічницею депутата заробила й дружина "слуги" Олексія Кузнєцова Аліна. Від березня 2020-го вона працює за трудовим договором у його колеги по фракції – "слуги народу" та екскварталівця Олександра Кабанова.
У перший рік роботи на цій посаді зарплата Кузнєцової складала у середньому близько 21,5 тисячі гривень на місяць, однак від грудня 2020 року Олександр Кабанов підвищив цю суму, попросивши для Кузнєцової вже 47,5 тисяч гривень на місяць.
У грудні 2020 року депутат попросив видати дружині колеги одноразову премію у сумі 52,5 тисячі гривень, тож тоді вона отримала понад 100 тисяч гривень заробітку.
Ще один родич депутата, який на посаді помічника заробив уже понад 630 тисяч гривень, – син "слуги народу" Андрія Задорожного Іван.
Спочатку Задорожний хотів оформити його помічником до себе та попросив встановити для свого сина зарплату у 24 тисячі гривень. Однак уже за два тижні відкликав його, і того ж дня Іван почав працювати помічником у колеги свого батька – "слуги" Андрія Костіна.
За два роки на цій посаді він у середньому отримував трохи понад 26 тисяч гривень на місяць, але у грудні 2020-го отримав премію в 26 тисяч.
При цьому донька Костіна Анастасія стала помічницею у Андрія Задорожного і за два роки роботи на цій посаді теж заробила майже 600 тисяч гривень.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.