Для людей з обмеженими можливостями автомобіль часто є єдиним засобом пересування поза межами квартири. Тому законодавство дозволяє автомобілям з табличкою "Водій з інвалідністю" в деяких випадках відступати від Правил дорожнього руху.
А як бути, якщо автомобіль чужий і такої таблички не має, пише сайт
24 канал.
Знак п. 30.3ґ “Водій з інвалідністю” можуть кріпити на своєму автомобілі громадяни з інвалідністю, а також водії, які перевозять таких громадян. При цьому групи інвалідності не конкретизуються – ані в Правилах дорожнього руху, ані в Законі “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, ані в документах Кабінету міністрів (Постанова КМ від 31.01.18 № 53).
Знак “Водій з інвалідністю” в Україні встановлювати на машину необов’язково. Але розповідати про свої вади доведеться усно – поліцейським після зупинки
Крім того, цей знак 30.3ґ “Водій з інвалідністю” можуть закріпити на машині батьки дитини з інвалідністю. Під час реєстрації автомобіля громадянина з інвалідністю в сервісному центрі МВС в графу “Особливі відмітки” його техпаспорта можна занести запис "Дозволено встановлення знаку “Інвалід”.
Але і без таблички на авто, і без запису у техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.
Так, офіційної вимоги неодмінно мати на автомобілі спеціальний знак п. 30.3ґ в українському законодавстві немає. І без такого жовтого знаку громадянин з обмеженими можливостями формально має ті самі права на дорозі – офіційно відступати від вимог певних пунктів ПДР йому можна. Але у випадку спроби покарання за це з боку поліції доведеться доводити свою правоту, демонструючи посвідчення або власні фізичні недоліки.
Крім пільг, які надає водієві знак “Водій з інвалідністю” під склом машини, ще кілька преференцій можуть надавати таблички під дорожніми знаками
Відступати від вимог ПДР можна також водієві автомобіля, який, маючи або не маючи таблички п. 30.3ґ, перевозить людину з інвалідністю. При цьому у пасажира має бути посвідчення, що підтверджує наявність інвалідності.
Нагадаємо, що водіям з інвалідністю (або водіям, що таких громадян перевозять) дозволяються такі відступи від вимог ПДР:
Рух під знаки 3.1 “Рух заборонено” та 3.2 “Рух механічних транспортних засобів заборонено” (п.2.8), а також можна заїжджати до пішохідної зони, навіть якщо він там не мешкає і не працює (п.26.3).
Стоянка у зоні дії знаків, що забороняють стоянку: 3.35 “Стоянку заборонено”, 3.36 “Стоянку заборонено по непарних числах”, 3.37 “Стоянку заборонено по парних числах”, 3.38 : “Зона обмеженої стоянки”.
Зупинятися у зоні дії знаку 3.34 “Зупинку заборонено”, але за умови, що він використовується з табличкою 7.18 “Крім осіб з інвалідністю” (п.2.8. ПДР України).
Не пристібатися ременями. За п. 5.2 ПДР, пасажир з інвалідністю (не водій, а саме пасажир), чиї фізіологічні особливості не дозволяють користування пасом безпеки, має право не пристібатися. Хоча за найменшої можливості, це варто зробити.
Паркування безкоштовноЗгідно діючого законодавства, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком чи розміткою 1.30. Але незалежно від наявності таких місць безоплатно користуватися парковкою може громадянин з інвалідністю. Для цього він має пред’явити документ, в якому є запис про інвалідність – пенсійне посвідчення, посвідчення отримувача державної соціальної допомоги (що виплачується замість пенсії) або довідку про надання пільги. В посвідченні тепер не обов’язковий запис про інвалідність саме у зв’язку з ураженням опорно-рухового апарату (Постанова КМ від 31.01.18 № 53).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-10-2021, 19:50
0
15 800