Де і кому можна паркуватися без таблички «Людина з інвалідністю»

Новини України / новини
16 861
0

Для людей з обмеженими можливостями автомобіль часто є єдиним засобом пересування поза межами квартири. Тому законодавство дозволяє автомобілям з табличкою "Водій з інвалідністю" в деяких випадках відступати від Правил дорожнього руху.

А як бути, якщо автомобіль чужий і такої таблички не має, пише сайт 24 канал.



Знак п. 30.3ґ “Водій з інвалідністю” можуть кріпити на своєму автомобілі громадяни з інвалідністю, а також водії, які перевозять таких громадян. При цьому групи інвалідності не конкретизуються – ані в Правилах дорожнього руху, ані в Законі “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, ані в документах Кабінету міністрів (Постанова КМ від 31.01.18 № 53).

Знак “Водій з інвалідністю” в Україні встановлювати на машину необов’язково. Але розповідати про свої вади доведеться усно – поліцейським після зупинки

Крім того, цей знак 30.3ґ “Водій з інвалідністю” можуть закріпити на машині батьки дитини з інвалідністю. Під час реєстрації автомобіля громадянина з інвалідністю в сервісному центрі МВС в графу “Особливі відмітки” його техпаспорта можна занести запис "Дозволено встановлення знаку “Інвалід”.

Але і без таблички на авто, і без запису у техпаспорті можна обійтися, якщо під час поїздок тримати при собі посвідчення про інвалідність або мати явні ознаки інвалідності.

Так, офіційної вимоги неодмінно мати на автомобілі спеціальний знак п. 30.3ґ в українському законодавстві немає. І без такого жовтого знаку громадянин з обмеженими можливостями формально має ті самі права на дорозі – офіційно відступати від вимог певних пунктів ПДР йому можна. Але у випадку спроби покарання за це з боку поліції доведеться доводити свою правоту, демонструючи посвідчення або власні фізичні недоліки.

Крім пільг, які надає водієві знак “Водій з інвалідністю” під склом машини, ще кілька преференцій можуть надавати таблички під дорожніми знаками

Відступати від вимог ПДР можна також водієві автомобіля, який, маючи або не маючи таблички п. 30.3ґ, перевозить людину з інвалідністю. При цьому у пасажира має бути посвідчення, що підтверджує наявність інвалідності.

Нагадаємо, що водіям з інвалідністю (або водіям, що таких громадян перевозять) дозволяються такі відступи від вимог ПДР:

Рух під знаки 3.1 “Рух заборонено” та 3.2 “Рух механічних транспортних засобів заборонено” (п.2.8), а також можна заїжджати до пішохідної зони, навіть якщо він там не мешкає і не працює (п.26.3).

Стоянка у зоні дії знаків, що забороняють стоянку: 3.35 “Стоянку заборонено”, 3.36 “Стоянку заборонено по непарних числах”, 3.37 “Стоянку заборонено по парних числах”, 3.38 : “Зона обмеженої стоянки”.

Зупинятися у зоні дії знаку 3.34 “Зупинку заборонено”, але за умови, що він використовується з табличкою 7.18 “Крім осіб з інвалідністю” (п.2.8. ПДР України).

Не пристібатися ременями. За п. 5.2 ПДР, пасажир з інвалідністю (не водій, а саме пасажир), чиї фізіологічні особливості не дозволяють користування пасом безпеки, має право не пристібатися. Хоча за найменшої можливості, це варто зробити.

Паркування безкоштовно

Згідно діючого законодавства, на кожній парковці в Україні є спеціальні місця (10% від загальної кількості паркомісць, але не менше одного), позначені знаком чи розміткою 1.30. Але незалежно від наявності таких місць безоплатно користуватися парковкою може громадянин з інвалідністю. Для цього він має пред’явити документ, в якому є запис про інвалідність – пенсійне посвідчення, посвідчення отримувача державної соціальної допомоги (що виплачується замість пенсії) або довідку про надання пільги. В посвідченні тепер не обов’язковий запис про інвалідність саме у зв’язку з ураженням опорно-рухового апарату (Постанова КМ від 31.01.18 № 53).

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
11:18
Проводили технічні роботи: на Буковині горів один із обʼєктів критичної інфраструктури
10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм