Український вчений спрогнозував завершення пандемії коронавірусу

Новини України / новини
7 429
0

За даними ресурсу GISAID, який забезпечує відкритий доступ до геномних даних вірусів грипу і коронавірусу, відповідального за пандемію COVID-19, кожен вірус має свій геном — унікальну специфічну послідовність ДНК або РНК.

Український вчений Олександр Коляда вважає, що за допомогою дослідження генів можна прогнозувати хід розвитку епідемій і розробляти ліки проти ще не існуючих, але цілком вірогідних загроз. Про це він написав на сторінці в Facebook



Коронавірус SARS-CoV-2 належить до групи РНК-вірусів, досить складний геном яких зашифрований в довгій молекулі рибонуклеїнової кислоти (РНК).

Коли вірус відтворює копії самого себе, він іноді трохи змінюється. Ці зміни називають "мутація" або "штам". Вчені припускають генетично відмінну гілку вірусу, що відрізняється однією або декількома мутаціями від оригіналу.

У міру розвитку пандемії COVID-19, що викликає захворювання коронавірус SARS-CoV-2 постійно мутує. Так, його штами можуть становити велику загрозу для людини, наприклад, легше передаватися або викликати важкішу форму захворювання.

Коляда нагадав, що один з найрозумніших людей в біології Євген Кунин недавно писав, що "найстрашніше, що могло трапитися з коронавірусом, вже відбулося" - він розповсюдився.

Коляда розповідає, як працює вірус в нашому організмі після того, як ми його підхопили.

"Вірус має на поверхні білок, яким прикріплюється до наших клітин і потім проникає всередину. Коли ми хворіємо, у нас виробляються антитіла в першу чергу саме на цей білок, і ці ж антитіла будуть заважати новим вірусам ковіду прилипати до наших клітин. Антитіла як пластилін обліплюють S-білок, і не дають йому зв'язатися з кліткою нейтралізуючи його", - пише вчений.

Найбільш вірогідним планом порятунку людства генетик, як і багато хто у світі, називає масову вакцинацію, яка дає антитіла, схожі на ті, що виробляються у хворих. Але все піде не за планом, якщо у вірусу виникнуть мутації, які змусять S-білок вірусу слабкіше зв'язуватися з антитілами, і міцніше зв'язуватися з клітинами. "Тоді вірус стане заразним, а імунітет і антитіла від вакцин - слабше. І буде не просто чергова хвиля, а ціле цунамі", - вважає Коляда.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:20
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23:00
Завтра відбудеться історичний матч "Буковина" - "Вікторія": дорожчі квитки уже розібрали
22:45
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
22:17
Не стало буковинця, який 40 років возив рятувальників гасити пожежі
22:00
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
21:41
Якому знаку зодіаку пощастить 1 квітня
21:21
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
20:59
В застосунку "Дія" з'явився новий розділ: для кого він призначений

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм