RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Куди влаштуватись на роботу без досвіду і з зарплатою 12 тис грн


Восени ринок праці традиційно активізується. Багато роботодавців після літа переглядають задачі та, відповідно, штат. А пошукачі після відпочинку більш активно залучаються до процесу пошуку роботи.

Найскладніше шукати роботу тим, хто не має спеціальної освіти й досвіду. Але і для таких українців теж є місця, де можна заробляти до 12 тис. грн на місяць, пише Обозреватель.



Куди можна влаштуватися без досвіду?

Для експерименту вибрали три організації: "Укрпошта", "Нова пошта" та один з невеликих банків, і поспілкувалися з ними під виглядом пошукача. У всіх цих роботодавців є вакансії, куди можна потрапити без досвіду. Всі вони пропонують офіційне працевлаштування та соціальні гарантії. Але ось умови роботи і оплата трохи різняться.

"Укрпошта"

Здобувач без досвіду і освіти може вибрати з декількох вакансій: листоноша, сортувальник пошти або оператор. Як найбільш універсальну ми вибрали посаду оператора. Як повідомили нам по телефону, вказаному у вакансії, освіта тут не важлива, як і досвід роботи. Усього необхідного готові навчити.

"Оператор – це людина, яка працює з клієнтами, – роз'яснюють нам у компанії. – Він приймає і видає поштові відправлення, займається грошовими операціями. У нас є виплати пенсій, комунальні платежі".

Важливий момент: якщо ви захочете влаштуватися в "Укрпошту", щоб справити хороше враження – дізнайтеся більше про компанію і обміркуйте мотивацію. Адже ще на стадії першого дзвінка у нас уточнили, чому ми шукаємо роботу і чому хочемо працювати саме в них. Тільки після цього запросили на співбесіду.

"Нова пошта"

"Нова пошта" також пропонує чимало вакансій, на які може претендувати практично будь-хто. Це, наприклад, кур'єр, диспетчер, пакувальник, вантажник або оператор поштового відділення.

Для порівняння ми звернулися також щодо вакансії оператора. Робочі обов'язки тут складніші, ніж в "Укрпошті": потрібно оформлювати накладні, вносити дані в базу, проводити розрахунки з клієнтами, сканувати і палетувати вантажі. Якщо у вас немає досвіду, для цієї вакансії доведеться пройти навчання.

"Час навчання оплачується як звичайний робочий день, – повідомляють у компанії. – Оскільки спочатку ми працевлаштовуємо, а потім відправляємо на навчання. Нові співробітники вивчають касову дисципліну, роботу з внутрішніми програми, загалом усе, що потрібно для роботи".

Банк

Влаштуватися без досвіду в банк – найскладніше. Навіть на найпростішу посаду касира в одному з банків у нас запитали не тільки профільну освіту, а й стаж не менш ніж 6 місяців. Одна з небагатьох вакансій, на яку може претендувати в банку практично будь-хто,– оператор кол-центру. Обов'язок тут один: якісно консультувати клієнтів по телефону з питань обслуговування в банку.

Який графік?

Для оператора "Укрпошти" робота позмінна – 2/2 або 3/3 по 12 годин. Це може бути з 8 до 20 або з 9 до 21.

"Зміни чергуються. У середньому 15-16 змін виходить на місяць", – відзначають по телефону, вказаному у вакансії.

На "Новій пошті" нам запропонували тільки вакансії з частковою зайнятістю: по 4 години на день з 17 до 21, 5/2. Вихідні – плаваючі.

"Якщо розглядаєте повну зайнятість – можемо внести вас до кадрового резерву. Якщо будуть вакансії – ми з вами зв'яжемося", – відповіли на "Новій пошті".

У банку графік теж нестабільний. Фінустанова, в яку ми звернулися щодо вакансії оператора кол-центру, пропонує працювати з 9 до 18 або з 12 до 21. Робочих днів на тижні 5, але вихідні – також плаваючі. Працювати можна в денні або нічні зміни.

Скільки платять?

Усі вакансії ми шукали в Києві – заради більш точного порівняння. І зарплата у всіх трьох компаніях, за столичними мірками, вийшла досить невеликою.

Оператору "Укрпошти" пропонують 10 тис. грн, а також бонуси – до 2 тис. грн.

"Бонуси залежать від виконання планових показників. 10-12 тис. грн у середньому в нас отримують", – повідомили в компанії.

На "Новій пошті" через часткову зайнятість зарплата істотно нижча – 5-6 тис. грн з "мотиваційною частиною".

"У нас є певні показники, яких повинні дотримуватися оператори: це якість обслуговування, "таємний клієнт", якого потрібно пройти. Це і впливає на мотивацію", – пояснили в компанії.

У банку ставка фіксована – 10 тис. грн.

"Є оклад, а є щомісячна премія. Але на руки виходить 10 тис.", – відповіли по телефону.

Загалом, якщо у вас немає досвіду і освіти – знайти роботу можна. Навіть з офіційним працевлаштуванням та соціальними гарантіями. Але потрібно бути готовим до не дуже простого графіка і невеликої зарплатні. У той же час варто пам'ятати, що в великих компаніях практично завжди є можливість кар'єрного росту. І якою буде ваша зарплата і графік через рік або два – залежить від ваших зусиль і бажання.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Микола Кобилюк
11-09-2021, 10:14
Коментарів 0 Переглядів 6 613


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.