24-го січня Служба зовнішньої розвідки України відзначила своє чергове професійне свято. До цього дня вона уперше в історії випустила інформаційний бюлетень, так звану "Білу книгу". Безпрецедентний випадок як для розвідки будь-якої країни пост-радянського простору.
Через це на північному сході від наших кордонів стався значний резонанс. Пішов справжній "9-й вал" коментарів у провідних та й інших російських ЗМІ змісту цього документа. З цього приводу висловилися в РФ практично всі -від депутатів Держдуми до якихось дуже дивних і, м'яко кажучи, дивакуватих експертів малозрозумілих державних і недержавних російських контор, пише сайт
ghall.com.ua
З цього приводу висловився полковник Збройних сил України, координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець:
"Правлячі еліти РФ (а це нині, практично синонім російських спеціальних служб) досі ставляться до України (і відповідно до її спеціальних служб) з деякою часткою поблажливості. Мовляв, ні на що путнє вони не здатні, можна на них не звертати уваги і працювати проти них "в півсили". Ця думка про щодо своєї професійної переваги над своїми українськими опонентами постійно проглядається, образно кажучи, "і в словах і в справах" російських спеціальних служб.
Що вже свідчить про досить суперечливий характер самої тези про професійну перевагу російських спецслужб над українськими. Адже недооцінка і поблажливість до своїх опонентів, ще жодну спецслужбу не доводили до успіху, а швидше навпаки ..."
Однак росіяни не на жарт збудилися. Як виявилося, у них уважно відстежують, що виходить з глибин української розвідки. Що ж настільки порушило російську політично-медійну і "експертну" тусовку в Білій книзі української СЗР?
"Усе просто, - каже Машовець. - Українська зовнішня розвідка у своєму інформаційному бюлетені чітко і недвозначно назвала свого головного і фундаментального ворога - Російську федерацію, а також правлячі в ній владні еліти. Особливо "вставив" російських читачів Білої книги української розвідки той факт, що вступне слово до цього бюлетеню написав президент Зеленський, а сама оцінка зовнішніх загроз Україні її розвідкою фактично чітко і ясно розкриває основнепідгрунтя нинішньої стратегії РФ і її основних елементів, стосовно її агресії проти нашої країни. Не менш чітко і ясно Біла книга СЗР України пояснює ЦІЛІ і ЗАВДАННЯ, які переслідує нинішня РФ, здійснюючи агресивні дії проти нашої країни".
"Практично кожна оцінка зовнішніх загроз для України та інших положень Білої книги української СЗР російське медійно-експертне співтовариство, безпосередньо афілійовані з їхніми спецслужбами (а значить і з основними правлячими там кланами), - заявив координатор групи "ІС". - І я їх десь розумію. Вельми неприємно, коли тебе обличчям занурюють у твої ж непривабливі справи, і досить тверезо та об'єктивно дають їм оцінку. Погодьтеся, агресивному виродку не зовсім приємно чути від своєї жертви про те, що він насправді і є агресивнимвиродком. І найцікавіше те, що в своїх оцінках і судженнях стосовно ролі і місця Російської федерації щодо України автори Білої книги української СЗР навряд будуть самотніми".
Довідково:У виданні подається оцінка Службою зовнішньої розвідки основних зовнішніх загроз національній безпеці України у зовнішньополітичній, економічній, інформаційній та інших сферах, зокрема у сфері кібербезпеки, їх тенденцій та динаміки розвитку. При цьому особлива увага приділена основній країні-джерелу загроз – Російській Федерації. Про плани Кремля, стратегію та тактику деструктивної політики щодо України з підриву української державності як зсередини, так і через зовнішнє середовище та інші наміри можна дізнатися із окремого розділу.
Також у бюлетені приділено увагу таким питанням:
Яка нині структура СЗР України?
Які їй визначені основні завдання і напрями діяльності?
Як відбувається реформування відповідно до ухваленого Закону України "Про розвідку"?
Яка чисельність Служби і система комплектування?
Скільки коштів виділено в Державному бюджеті України на зовнішню розвідку і як вони використовуються?
"Біла книга" розкриває пріоритети, які визначає Президент України для СЗР України, та його очікування конкретних дій Служби у контексті протидії зовнішнім загрозам, а також дає змогу побачити візію керівництва Служби перспективних напрямів розбудови стратегічної розвідки України.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-01-2021, 13:17
0
966