Побутує твердження, що ніби то домашні тварини негативно впливають на імунну систему дитини, сприяють розвитку алергії й астми у них.
Про це пише виконувач обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.
Проте ранній контакт з деякими бактеріями може допомогти сформувати імунні реакції у дитини. Це є ефективною профілактикою алергій та слабкого імунітету.
Особливо критичним є перший рік життя, коли мікробіом кишківника та імунітет сумісно розвиваються.
До того ж, Супрун наводить результати дослідження, у якому взяли участь понад 700 канадських дітей. Висновок вчених такий: ті, хто тримав собаку до народження та після, мали суттєво більше бактерій, що знижують ризик алергій (дерматит та астма) і ожиріння.
Коти здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, що генетично до неї схильні. Але коли вдома є кіт, то в такої дитини поява астми малоймовірна, бо її гени в цьому випадку не активуються.
Також стерильна чистота в приміщенні може погано впливати на імунітет дитини. А от непатогенні бактерії потрібні для тренування імунної системи. Тому чим швидше та регулярніше діти почнуть контактувати з нешкідливими мікроорганізмами, тим краще імунна система буде протистояти загрозам.
Супрун зазначає, що не варто нехтувати правилами гігієни, але і не варто забороняти дітям контактувати з домашніми тваринами.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-09-2018, 12:38
0
1 124