Навчальні програми передбачають для учнів першого класу стимулююче оцінювання. Не має бути жодних каральних абстрактних оцінок, каже міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
"Першачків можна оцінювати лише словесно або іншими стимулами. Важливо, щоб батьки були поінформовані про навчальний процес дитини. Саме для цього передбачили свідоцтво досягнень. Його заповнюють за п'ятдесят одним показником. Серед таких показників, зокрема, вміння брати на себе відповідальність чи вміння співпрацювати з іншими, вирішувати конфлікти", - пояснила Гриневич у рубриці "Правила школи" програми "Сніданок з 1+1".
У свідоцтві досягнень є також навчальні показники: вміння писати диктанти, рахувати у межах ста тощо.
"Завдяки цьому батьки знатимуть, які сильні сторони у дитини, а де ще потрібно попрацювати. Інформація про оцінки дітей конфіденційна. Про неї мають знати тільки батьки дитини", - каже міністр.
Домашні завдання у першому класі не передбачені. В інших класах початкової школи вони мають чіткий час виконання. У 2-му класі - 45 хв, у 3-му класі - 1 год. 10 хв, у 4-му класі - 1 год. 30 хв.
Як відомо, з 2018-го діти навчатимуться 12 років за новими стандартами. Школа складається з 3 рівнів. Початкова освіта триватиме 4 роки. Середня - 5. Її учні здобуватимуть у гімназіях. Старша школа стане профільною та триватиме 3 роки. Учні зможуть обирати, де продовжити навчання: в академічному ліцеї чи професійному коледжі.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.