Депутати Івано-Франківської міської ради виступили проти нових антидискримінаційних підручників і звернулися з відповідною заявою до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра освіти Лілії Гриневич.
Про це повідомляє прес-служба муніципалітету.
Експертна рада Міністерства освіти науки раніше запропонувала і реалізувала свою ідею з тим, щоб замінити в підручниках слова "батьки" на "рідні", виключити будь-які інші формулювання, які можуть містити ознаки дискримінації за кольором шкіри, політичних, релігійних, гендерних та іншими критеріями. Також нові підручники пояснюють дитині роль жінки, яка повинна бути не тільки зображена на кухні, а батько - не зображений у костюмі на роботі, як до цього звикли, і тому подібне.
Також депутати в Івано-Франківську виступають проти підручника Громадянська освіта, в якому нібито намагаються "нав'язати природність одностатевих пар".
"Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, з великим обуренням сприймаємо спроби нав'язувати українському суспільству антиморальні норми одностатевих пар, ніби як прояв природності і гуманізму", - сказано в зверненні.
Міські депутати згадали про "традиційні цінності", додавши, що традиційна сім'я є основоположним осередком суспільства.
"Ми з великою тривогою сприймаємо спроби нав'язувати нашим дітям під час їх навчання в середній школі чужі національному розумінню поняття про природність одностатевих пар, формування у наших дітей думки, що такі пари є однією з різновидів родини. Зокрема, такі спроби здійснюються під виглядом викладання предмета Громадянська освіта та інших підручників, за якими планують навчати дітей з 1-го вересня 2018 року", - вважають чиновники.
В кінці звернення вони висунули низку вимог, серед яких - недопущення поширення в школах підручників пропагують гомосексуальність, забезпечення громадського обговорення та батьківського контролю над книгами запропонованими для введення в навчальний процес, зміна напрямку експертизи при МОН на морально-патріотичний.
Раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала, що ВООЗ виключила гомосексуальність з переліку хвороб ще в 1992 році.
"Зокрема усвідомити, що соціум не може вплинути на сексуальну орієнтацію. Однак він точно може визначити, забезпечувати людям права і можливості незалежно від неї", - писала вона.
Крім того, представник омбудсмена з прав дитини і сім'ї Аксана Філіпішина в інтерв'ю телеканалу Громадське заявила, що не можна через підручники дитину навчити певної сексуальної орієнтації.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram