RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » І море, й інфекції: що можна привезти з відпочинку на курортах

І море, й інфекції: що можна привезти з відпочинку на курортах

Географія відпочинку буковинців із кожним роком зростає.

Водночас існує загроза підхопити на відпочинку в Туреччині, Таїланді, ОАЕ, Мексиці чи Тунісі специфічну інфекційну хворобу.

Наприклад, за даними епідеміологів, з Єгипту, окрім сувенірів, можна привезти лихоманку Ріфт-Валли, яка при важкому перебігу викликає втрату зору, жовтяницю. А в Таїланді і країнах Мексиканської затоки – на Кубі, в Домінікані та самій Мексиці є ризик захворіти на вірус Зіка.

Обережно з їжею і водою на стихійних ринках

"На будь-якому курорті варто бути обережними з продуктами харчування і питною водою зі стихійних ринків. Навіть заморожений лід, який продають на вулицях країн із жарким кліматом, небезпечно купувати, бо невідомо, з якої води він зроблений, – пояснює Оксана Вакарчук, завідувач санітарно-карантинного відділу Чернівецького обласного лабораторного центру. – Краще їсти у закладах громадського харчування, де продукти і напої більш гарантованої якості.

Наприклад, в Індії, за її словами, є ризик захворіти на холеру, поліомієліт.

В африканських країнах – на різного роду лихоманки, зокрема геморагічну лихоманку Ебола. Стихійною є ситуація із жовтою лихоманкою у Бразилії.

"Є ціла низка країн, де можна підхопити збудника малярії, переносником якої є малярійний комар, поширений переважно на Африканському континенті та інших тропічних країнах у сезон дощів.

В Об’єднаних Арабських Еміратах та Саудівській Аравії можуть бути ризики підхопити коронавірусну інфекцію, яка супроводжується ураженням дихальних шляхів, симптоматично це можна спостерігати у формі важкої пневмонії", – розповідає фахівець.

Мінімальний захист проти малярії чи жовтої лихоманки – використовувати репеленти, вдягати світлий одяг, який максимально закриває шкіру.

"Вимагають довідку про щеплення"

Щодо необхідності щеплень перед виїздом за кордон, фахівець додає, що серйозну загрозу зараз має жовта лихоманка, від якої рекомендовано щепитися.

"Є цілий перелік країн, які вимагають довідку про щеплення при в’їзді до них. У нас (на території Чернівецької області, – авт.) немає таких пунктів щеплень, найближчі – у Львові та Києві, там під час вакцинації людям видають потрібні свідоцтва.

Зі слів фахівця, на вітчизняних курортах із першого червня до першого вересня регулярно беруть проби води : минулоріч у Миколаєві у воді виявили збудник холери. Тоді була тимчасово заборонена стихійна торгівля та вилов риби. На щастя, ніхто не захворів.

Оксана Вакарчук додає: потрібно, щоби буковинці були захищені не тільки від усіх заморських інфекцій, а й мали звичні для нас щеплення – проти кору, дифтерії, поліомієліту.

До слова, на Буковині протягом останніх років реєстрували випадки завезеної малярії.

"Це пов’язано ще й із тим, що до Чернівців приїжджають студенти з тих країн, де малярія є ендемічним явищем, тобто постійна. У себе вдома вони можуть хворіти, приїжджають сюди, приймають ліки, але час від часу буває загострення, тому вони іноді змушені проходити лікування", – розповідає Оксана Вакарчук.

Крім цього, з її слів, був випадок, коли малярію з однієї із африканських країн привіз на Буковину заробітчанин. Він не проходив протималярійне лікування, а через кілька днів після повернення додому, проявилися симптоми, і чоловік лікував уже важку форму хвороби.

Пам’ятайте: якщо після повернення з якоїсь країни у вас з’являються підвищена температура, незрозумілий кашель, розлади шлунково-кишкового тракту, треба обов’язково звернутися до лікаря.
Редактор: Марина Кавкало
22-06-2018, 17:42
Коментарів 0 Переглядів 2 578


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.