RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » У комітеті Ради заявили, що правка до закону про Антикорупційний суд не була таємною

У комітеті Ради заявили, що правка до закону про Антикорупційний суд не була таємною

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя категорично спростовують, що в закон про Антикорупційний суд таємно внесли правку щодо апеляції, повідомляється на сайті комітету.

"Під час підготовки законопроекту до другого читання Комітет погодився з рекомендаціями експертів Венеціанської комісії, які у своєму Висновку (пункт 35) звертали увагу на доцільність того, щоб справи, які перебувають на розгляді на момент початку роботи Вищого Антикорупційного суду продовжували розглядати суди, де вони на той момент слухаються. В іншому випадку, передання справ призвело б до перевантаження суддів Вищого антикорупційного суду, враховуючи значну кількість справ, які розглядаються в судах першої та апеляційної інстанцій до моменту створення Вищого антикорупційного суду", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Комітетом було взято до уваги, що відповідно до ухваленої в першому читанні редакції законопроекту Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду буде судом апеляційної інстанції тільки щодо судових рішень Вищого антикорупційного суду.

"Мова йде про дуже велику кількість кримінальних проваджень, які зараз підслідні Національному антикорупційному бюро, однак досудове розслідування яких здійснювали різні правоохоронні органи України. Передання таких справ у Вищий антикорупційний суд або навіть оскарження рішень судів першої інстанції до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду фактично заблокувало роботу цієї установи на довгі роки", - зазначають у комітеті. У зв'язку з цим комітет ще на засіданні 21 травня вирішив рекомендувати врахувати відповідну правку, визначивши, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, який почався в судах першої та/або апеляційної інстанцій до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжується в цих судах.

Ця правка була відображена у підготовленій на розгляд Верховної Ради порівняльній таблиці до законопроекту, не була поставлена на підтвердження під час розгляду законопроекту в сесійній залі і залишилася в його остаточній редакції. У зв'язку з цим була проведена техніко-юридична обробка її редакції, в результаті якої були виявлені логічні і термінологічні неузгодженості деяких положень КПК у редакції законопроекту.

"З метою недопущення таких несприятливих наслідків як порушення Конституції України та можливих негативних для України рішень Європейського суду з прав людини, була необхідна доопрацювання зазначених положень", - зазначають у комітеті.

У зв'язку з цим і для досягнення правової визначеності був уточнений і юридично правильно викладений пункт 20-2 розділу X "Перехідні положення" КПК, про що голова комітету оголосив "під стенограму" на засіданні Верховної Ради ще за день до голосування за закон в цілому. Надалі такі пропозиції були чітко прописані в рішенні комітету, проект якого був розданий членам комітету та присутнім на засіданні комітету народним депутатам.

На самому засіданні комітету 7 червня голова комітету, доповідаючи проект рішення за кожним пунктом, звернув увагу на техніко-юридичні правки, які вже були попередньо озвучені. За результатами обговорення рішення було підтримано комітетом і, за дорученням голови Верховної Ради, роздано народним депутатам у сесійній залі перед розглядом законопроекту. Ба більше, голова комітету вкотре наголосив на цих змінах під час доповіді про рішення комітету, і тільки за браком часу не встиг їх повторно озвучити. У комітеті наголошують, що, таким чином, "в будь-якому випадку не може йти мова про здійснення будь-яких непублічних змін або фальсифікацій положень Закону України "Про Вищий антикорупційний суд".
Редактор: Юрій Коверзнєв
13-06-2018, 23:35
Коментарів 0 Переглядів 1 232


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.