Гройсман заявив, що модернізувати КПП на кордоні з ЄС заважають юридичні проблеми

Новини України / новини
1 100
0
Гройсман заявив, що модернізувати КПП на кордоні з ЄС заважають юридичні проблеми

Прем'єр Володимир Гройсман заявив, що попри наявність коштів, в Україні поки не можуть модернізувати шість контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Європейським Союзом, через юридичні проблеми.

Про це він сказав під час години запитань до уряду, у п'ятницю.

Перед цим депутат від фракції "Народний фронт" Михайло Хміль звернувся до прем'єра з проханням взяти під свій контроль виконання угод співфінансування для модернізації контрольно-пропускних пунктів на кордоні з ЄС та інших проектів.

"Раніше був підписаний договір між урядом України і Польщі про надання кредиту пов'язаної допомоги. Наразі спливає термін укладання прямих контрактів між польськими компаніями та українськими установами, а саме: "Укравтодором", Державною фіскальною та прикордонною службами на виконання робіт", - сказав Хміль.

За його словами, жодна з установ не вклалася в терміни підписання угод і контракт на межі зриву.

Гройсман відповів, що прикордонна інфраструктура насправді потребує інвестицій.

"Можу вам сказати, що сьогодні кошти на добудову шести пропускних пунктів, які знаходяться в різному стані готовності, є. Але в нас є дуже багато юридичних проблем, які ми не можемо здолати, бо є задавлені історією проблеми. І ми не можемо поки використовувати ресурси, чекаємо і шукаємо рішення", - сказав прем'єр.

Він додав, що ДФС та "Укравтодор" вже підписали відповідні контракти і пообіцяв проконтролювати, щоб прикордонна служба зробила те саме.

"Треба дати їм енергію і ручку для підписання угод. Я знайду цю можливість", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів з розбудови більше ніж 10 КПП на західному кордоні України, причому частину коштів Україна буде вимушена повернути.

Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований у 2014 році. Проект був спрямований на сприяння інтеграції української економіки з країнами своїх сусідів з ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Планувалося, що модернізація допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури.

На кінець 2017 року жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн. євро.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

08:00
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції
07:55
На Буковині попрощаються із чотирма воїнами, які загинули у боях проти окупантів
07:45
Історичний матч "Буковина" - "Вікторія" та зізнання у "вказівці Запаранюка не з'являтися на сесію": головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 2 квітня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 2 квітня
02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм