Із 4 квітня в Україні почали діяти нові правила перевірки якості продуктів. Вступив у силу Закон “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин”, який передбачає нові підходи до перевірок підприємств харчової галузі, передає УНН.
Відтепер, виробників продуктів перевірятимуть в залежності від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Частіше будуть перевіряти тих, на кого скаржаться споживачі, і рідше тих, які є благонадійними та зарекомендували себе, як виробники якісних товарів і мають високі ступені контролю за виробничими процесами на підприємствах.
Крім того, Закон “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин” передбачає штрафні санкції на суму до 70 тис. гривень — залежно від правопорушення.
Також, по-новому тепер проходитимуть і перевірки підприємств. Відтепер роботу інспектора на підприємстві фіксуватимуть на відео, а сама перевірка відбуватиметься на основі опитувальника. За межі визначених питань інспектор виходити не повинен, аби мінімізувати корупційні ризики та можливий тиск збоку контролерів на бізнес.
Нагадаємо, що дотепер штрафи за виробництво та реалізацію неякісних харчових товарів, за словами депутата Сергія Тригубенка, були мізерними, а тому недієвими.
За 10 місяців минулого року порушників прав споживачів було оштрафовано всього лише на 102 тис. грн.
“Виходить, що в середньому щомісяця контролери штрафували недобросовісних операторів ринку на 10-11 тис. грн… Зрозуміло, що великих виробників такі мізерні штрафи аж ніяк не лякали. Навпаки, їм, напевно, легше сплатити декілька тисяч гривень штрафу, ніж усувати порушення”, — зазначив політик.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-04-2018, 23:04
0
1 538