Національний банк України (НБУ) змінює підхід до валютних інтервенцій на міжбанківському валютному ринку для підвищення прозорості утворення курсу гривні.
Про це повідомили в прес-службі регулятора.
Змінена стратегія НБУ передбачає здійснювати валютні інтервенції у чотирьох формах – валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу (в подальшому – інтервенція за найкращим курсом) та адресна інтервенція.
Також Національний банк планує найближчим часом перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching – нового функціоналу для укладання угод в торговельно-інформаційних системах (Bloomberg, Thomson Reuters тощо).
Він передбачає можливість для Нацбанку, як і для інших учасників ринку, миттєво укладати угоди з купівлі-продажу іноземної валюти шляхом або вибору найкращого з анонімних котирувань, наявного в функціоналі в певний момент часу, або введення в систему власних анонімних котирувань, які у подальшому акцептуються контрагентами.
Основною перевагою проведення валютних інтервенцій через Matching є анонімність, мінімізація ризику “суб’єктивності” і оперативність.
Таким чином, проведення валютних інтервенцій через функціонал Matching створить умови для більш ринкового, прозорого та точного визначення курсу гривні на міжбанківському валютному ринку.
Разом з функціоналом Matching Національний банк планує продовжити у разі необхідності здійснювати валютні інтервенції і через ті функціонали, що використовувалися досі.
30-03-2018, 20:15
0
1 121