Українські та польські фахівці досліджують мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.
Об'єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.
Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ) вже провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання.
За словами начальника ЦАЛ Юлії Балашевської, технологія, яку використовує Partner Systems в установці, є поєднанням класичних методів водопідготовки та очищення стічних вод – коагуляції, механічної фільтрації, іонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження, тому розробку навряд чи можна назвати новітньою.
"Проте досить вражає оформлення установки, її ергономічність та зручність при простоті використання та чималій потужності", – зазначила Юлія Балашевська.
Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату. Фахівці сподіваються, що випробування матимуть позитивний результат та дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram