Національне антикорупційне бюро (НАБУ) провело обшуки на території Запорізького титано-магнієвий комбінат (ЗТМК).
Про це повідомили у пресс-службі НАБУ, передає Укрінформ.
Слідчі дії на заводі почали проводитися з самого ранку 6 березня.
За словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницька, гроші, які були виділені на модернізацію підприємства повернулися назад на Кіпр.
"Детективи НАБУ в рамках розслідування раніше відкритого провадження на ЗТМК проводяться слідчі дії - обшуки", - розповіли в бюро.
Конретно причину обшуку і що шукають на підприємстві детективи НАБУ не уточнили, пославшись на таємницю слідства.
ЗТМК - єдиний в Україні і Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн в рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство в даний час може випускати 10 тис. тонн губки.
Держава володіє контрольним пакетом ЗТМК, структури Group DF Дмитра Фірташа - 49% -ю часткою.
Раніше повідомлялося, що Національна поліція України розслідує дві кримінальні виробництва, безпосередньо пов'язані з Фірташем. Одне провадження розслідується відносно групи компанія Ostсhem Фірташа по ст. 191 ч.5 КПК України за фактом нанесення збитків державі в сумі 5,7 млрд грн.
Друга справа - стосовно колишніх керівників НАК Нафтогаз України, посадових осіб Кабінету міністрів і компанії РосУкрЕнерго АГ Фірташа, підозрюваних в змові і нанесення збитку Україні шляхом списання з державної компанії на користь РосУкрЕнерго АГ 11 млрд м3 газу і 1,1 млрд м3 газу у вигляді штрафних санкцій.
У квітні 2016 року Фірташ знаходився в Австрії. Український олігарх був затриманий поліцейськими у Відні за запитом американського Федерального бюро розслідувань (ФБР) і поміщений в слідчий ізолятор 12 березня 2014 року.
Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в 125 млн євро. Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня олігарх був випущений під домашній арешт, де очікував рішення суду з приводу екстрадиції в США.
ФБР підозрює Фірташа в дачі хабара в розмірі $18 млн індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.
Крім того, у квітні 2016 року в будинку українського олігарха Дмитра Фірташа у Відні пройшли обшуки, повідомив посол України в Австрії в Олександр Щерба.
У червні 2016 року НАБУ відкрило кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) в зв'язку з нецільовим використанням коштів, що призначалися на модернізацію виробництва ЗТМК.
Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років на модернізацію виробництва ЗТМК компанія-співвласник Tolexis trading limited бізнесмена Дмитра Фірташа виділила 880 млн грн.
Однак директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, вчинив розтрату здебільшого отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.
Кошти були спрямовані на погашення заборгованості ЗТМК перед Холдинговою компанією енергомережі, Запоріжжяобленерго, Комерційним банком Надра та Синтез Ресурс.
23 вересня 2016 в Запоріжжі детективи НАБУ затримали директора ЗТМК Володимира Сивака.
В ході розслідування в окреме кримінальне провадження було виділено матеріали, що стосуються діяльності Володимира Сивака.
У листопаді 2016 року посадовій особі було пред'явлено звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на суму 492 млн грн.
У грудні 2016 року керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що САП подала до Господарського суду Києва позовну заяву з вимогою розірвати договір про заснування ЗТМК.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram