Нижня палата парламенту Нідерландів проголосувала за скасування закону про консультативний референдум, який дозволив у 2016 році заблокувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на місцеве видання NOS.
За це рішення проголосували 76 депутатів, проти – 69 членів опозиції.
Законопроект подала міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен.
Через кілька тижнів закон про скасування референдуму буде розглянуто в Сенаті (верхня палата парламенту). Тут теж урядові партії мають сильну більшість.
Закон про консультативний референдум (його рішення не обов’язкові до виконання) набув чинності в липні 2015 року. Він передбачав, що громадяни Нідерландів мають право вимагати проведення консультативного референдуму щодо будь-яких ухвалених законів, якщо на підтримку плебісциту буде зібрано 300 тисяч підписів.
Референдум у Нідерландах відбувся 4 квітня 2016 року. 61% тих, хто взяли участь у референдумі, проголосували проти Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.
Однак 30 травня Сенат Нідерландів підтримав ратифікацію Угоди.
Після цього документ, яким ратифікується Угода про асоціацію між Україною та ЄС, підписав король Нідерландів Віллем-Олександр.
14 червня офіційне видання Нідерландів опублікувало закон, яким ратифікується Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
З 1 вересня в повному обсязі вступила в силу дія Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram