RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

МОЗ збирається скасувати дозволи на народну медицину

Міністерство охорони здоров'я ініціює скасування дозволів на заняття народною медициною, як практики, яка не відповідає доказовим методам.

Це пропонується зробити шляхом внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров'я, розповів заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

"На сьогодні ми почали очищення медицини від не медицини шляхом внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров'я. В Основах законодавства про охорону здоров'я є стаття 74-1, яка каже, що є народна медицина, або цілительство. Там народна медицина визнана, як методи лікування, які усталені в народних традиціях і не потребують акредитації. Але ніхто не знає, які можуть бути ті методи, немає відповіді, що таке народна медицина. Бо так звані народні методи лікування - це не медицина і не наука. Але саме закон дозволяє практикувати знахарям, відьмам тощо. Нормальні системні зміни без змін до закону будуть неможливі. Ми запропонували його розглянути і за порядком надіслали його в інші міністерства та відомства. Це буде внесено від уряду як законопроект", - сказав Лінчевський.

За його словами, МОЗ не має наміру забороняти діяльність відповідних фахівців, які раніше отримували дозволи від відомства на заняття цілительством. Але потрібно чітко розрізняти, в чому саме полягає медична допомога і усвідомлювати наслідки звернення до цілителів у випадку серйозних захворювань.

"Ми не забороняємо комусь, наприклад, заварювати трави, також не можемо заборонити іншій людині пити цю заварену траву. Але якщо на підставі цього закону видаються дозволи тим, хто заварює траву, то це обман людей, а не лікування. Ми в цій ситуації переживаємо не за чийсь бізнес чи гомеопатичний кабінет. А за те, що пацієнти, які бачать такі дозволи і розуміють, що закон України такі практики визнає, вдаються до них і часто втрачають не тільки гроші, а й час. І таким чином тільки ускладнюють ситуацію з лікуванням якогось захворювання. МОЗ не хоче займатися підтвердженням цих практик", - сказав Лінчевський.

Заступник міністра наголошує, що в лікарській практиці те, що не підтверджено науковими дослідженнями, науковими методами, навіть при умові застосування сучасних технологій, не може вважатися медичною допомогою.

"Ось зараз у мене лежить заява на дозвіл біоенергоінформотерапії - діагностики енергетичного поля пацієнта. Взагалі незрозуміло, що будуть діагностувати, і хочуть щоб МОЗ дав на це дозвіл. Це не наука, це обман. Немає ніякого біоенергоінформполя. Будь-який науковець скаже, що це нісенітниця, а закон України це визнає. І вимагає від центрального органу виконавчої влади видавати дозвіл на заняття цією нісенітницею", - каже Лінчевський.

За словам заступника міністра, повернути довіру пацієнтів до лікарів можна підвищенням якості медичної допомоги. Відповідно не в останню чергу це залежить від якості підготовки майбутніх лікарів, а також від того, наскільки успішними у навчанні є абітурієнти, які вступають до медичних вишів.

"Ми почали системні зміни і в медичній освіті. Ми хочемо зробити лікаря сильним, щоб у пацієнта не було потреби шукати ще щось. Задоволений системою пацієнт не шукатиме допомоги у потойбіччі. Треба краще навчати лікарів, підтримувати вмотивованих. Зараз абітурієнтів будуть відбирати за критерієм 150 балів (вимога до сертифікатів ЗНО при вступі у медичний ВНЗ - ред.), ми навчимо їх і за допомогою екзаменів відсіємо тих, хто не має бути лікарем. Також МОЗ впровадить професійне ліцензування. Лікар повинен отримати ліцензію, він повинен відповідати за свої дії і заслужити цю ліцензію. І його робота має бути відповідно оплачена. Тоді пацієнти побачать, що краще звертатися до ліцензованих лікарів, і будуть в таких лікарях зацікавлені", - сказав заступник міністра.

Як відомо, в січні 2018 року Міністерство охорони здоров'я виступило з ініціативою скасувати спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) шляхом скасування статті 74-1 Основ законодавства України про охорону здоров'я, в якій передбачається порядок видачі зазначеного дозволу. Відповідні зміни до закону винесені на громадське обговорення на сайті відомства.
Редактор: Юрій Коверзнєв
5-02-2018, 20:05
Коментарів 0 Переглядів 985

Теги -

Триває збір коштів на деталі до них, закликаємо всіх небайдужих долучитися

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"

Ярослав Чала здобув перемогу в таких дисциплінах як присідання (з вагою 160 кг) і станова тяга (205 кг)
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Організаторка виставки запрошує охочих на Фестиваль писанкарства, який відбудеться в суботу, 20 квітня, в Центрі культури "Вернісаж"


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.