За останній тиждень на кір занедужали майже 900 людей, серед більше половини дітей.
Нових летальних випадків немає, але кількість пацієнтів на 7% більша, ніж тиждень тому, йдеться в сюжеті "ТСН".
Найбільш незахищеними виявились Івано-Франківщина, Одеська область та Закарпаття, встояти від недуги вдалося лише Чернігівщині, де не зафіксовано жодного випадку захворювання.
За кілька останніх тижнів рівень щеплених людей з катастрофічних 45% вдалося підняти до 93%.
Та попри такий успіх, у міністерстві кажуть, що швидко приборкати недугу вже не вдасться.
"Найвища кількість захворювань очікувалась наприкінці зими – початку весни, через це протягом лютого і в березні ми ще будемо спостерігати зростання, але будемо сподіватись, що візьмемо під контроль цю ситуацію", - розповів переможець відкритого конкурсу на посаду гендиректора "Центру громадського здоров’я МОЗ України" Володимир Курпіта.
Після кору українців лякали новою хвилею бактеріальної інфекції – дифтерією. Але жодного випадку досі не зареєстровано, лише на Луганщині в одного з пацієнтів запідозрили цю недугу, проте діагноз так і не підтвердили лабораторно.
"У зв’язку з тим, що рівень охоплення вакцинацією від дифтерії залишається низьким, ризик формування спалаху доволі високий", - визнають експерти.
Тож у МОЗ закликають не зволікати з плановим щепленням від дифтерії та наголошують, що вакцин вистачає.
Сімейний лікар Ксенія Лелюк розповідає, що охочих зробити щеплення від дифтерії побільшало, але всім слід пам’ятати і про протипоказання – це застуда та певні хронічні захворювання.
"Багато-хто пропустив свої планові щеплення з 18 років. Кожна доросла особа повинна щеплюватись кожні 10 років", - нагадала вона.
30-01-2018, 23:00
0
1 950