У 2017 році три банки отримали банківську ліцензію, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Лупоносов.
"Однак це маленькі банки. Їх відкрили для обслуговування певних фінансових груп. Вони мають по два відділення на всю Україну. Це не класичні банки, що дають кредити, відкривають депозити", - каже Лупоносов.
Водночас не було відкрито жодного банку з іноземними інвестиціями.
"Банківська сфера України сьогодні не приносить такого прибутку, як це було в попередні роки. Вона збиткова. Враховуючи нововведення щодо валютних обмежень чи фінансового моніторингу, люди не йдуть до банків. Наприклад, купують криптовалюту. Тобто знаходять товари, які заміщають банківський депозит", - прокоментував Олексій Лупоносов.
Експерт наголосив, що кількість державних банків в Україні росте швидше, ніж комерційних.
"Частка держави у банківському секторі має бути не більше 20-30%. Принаймні у більшості демократичних країн так заведено. За останні 5-6 років жодної державної фінустанови не було продано. Мільярди народних грошей витрачено на те, щоб підтримувати ці банки у стані працездатності", - говорить він.
За підсумками 9 місяців 2017 року, найбільший збиток отримали Промінвестбанк (4,9 млрд грн), Приватбанк (1,6 млрд грн), "ВТБ Банк" (1,4 млрд грн), банк "Кредит Дніпро" (489 млн грн) і банк "Кліринговий дім" (366,7 млн грн). Найбільший прибуток отримали "Райффайзен банк Аваль" (4 млрд грн), Укрексімбанк (1,5 млрд грн), Укрсиббанк (856 млн грн), "Креді Аґріколь Банк" (853 млн грн) і ПУМБ (764 млн грн).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-01-2018, 07:39
0
1 957