Національний банк вирішив з 15 грудня 2017 року підвищити облікову ставку з 13,5% до 14,5%. Такий крок спровоковано високими темпами інфляції, які перевищують траєкторію прогнозу НБУ.
"Протягом останніх двох місяців темпи споживчої інфляції знижувалися, але повільніше, ніж прогнозував Національний банк. У листопаді 2017 року вона становила 13,6% річних. На кінець 2017 року інфляція більш істотно відхилиться від передбаченого раніше цільового рівня. Крім того, з часу ухвалення попереднього рішення щодо облікової ставки й оприлюднення останнього макроекономічного прогнозу Національного банку стала більш імовірною реалізація ризиків, які можуть стримати зниження інфляції наступного року", - йдеться в заяві НБУ.
Регулятор пояснює, що мова про вищі, ніж очікувалося, витрати в держбюджеті 2018 року, ризики чергової відстрочки четвертого траншу МВФ, вплив подорожчання сирих продуктів, трудової міграції в інші країни.
У разі посилення інфляційних ризиків НБУ може знову підвищити облікову ставку вже в січні 2018 року.
Нагадаємо, що в розпал кризи на початку 2015 року облікова ставка в Україні сягнула максимального значення 30%. З вересня 2015 року Національний банк послідовно її знижував. Влітку 2017 року цей процес зупинився, а наприкінці жовтня регулятор уперше за довгий час підвищив ставку.
Облікова ставка НБУ - це монетарний інструмент, за допомогою якого Нацбанк встановлює для комерційних банків орієнтир вартості залучених і розміщених грошових ресурсів. Облікова ставка є найнижчою серед відсоткових ставок НБУ і є базовим індикатором для оцінки вартості грошових коштів.
14-12-2017, 16:05
0
1 078