У статуті РПЦ зафіксували, що центр управління УПЦ МП перебуває у Києві

Новини України / новини
1 744
0
У статуті РПЦ зафіксували, що центр управління УПЦ МП перебуває у Києві

Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій отримав від Російської православної церкви особливий статус для УПЦ МП, щоб підвищити її авторитет в Україні.

Повідомляється, що це питання Онуфрій порушив на засіданні Архієрейського собору РПЦ. Він хоче, щоб відповідні зміни були внесені до статуту Російської православної церкви.

"Останнім часом активізувалися деякі суспільно-політичні сили, які роблять спроби дискредитувати Українську православну церкву в очах українського суспільства, спекулюючи її, як вони стверджують, несамостійним статусом", - заявив предстоятель.

За його словами, щоб припинити "спекуляції, спрямовані на підрив авторитету Української православної церкви в очах мільйонів українців", потрібно підкреслити особливий статус Української православної церкви в статуті Російської православної церкви.

Він нагадав, що в чинному статуті РПЦ статус УПЦ прописаний у пункті "Самоврядні церкви", а потрібно створити окрему главу - "Українська православна церква".

Крім того, вважає Онуфрій, у цьому розділі необхідно позначити, що Українській православній церкві надана незалежність і самостійність в її управлінні, і що УПЦ є "незалежною і самостійною в своєму управлінні з правами широкої автономії".

У результаті Архієрейський собор підтримав пропозицію Онуфрія. Серед іншого до статуту РПЦ внесено уточнення, що Загальноцерковний суд має юрисдикцію у всій Російській церкві, крім УПЦ. Відтепер рішення у справах представників духовенства УПЦ, які порушили церковні канони, будуть затверджуватися тільки керівництвом Української православної церкви, а не патріархом московським, як було раніше.

Крім того, собор окремо прописав у статуті Російської православної церкви, що центр управління УПЦ Московського патріархату перебуває в Києві.
Як відомо, зараз на розгляді Верховної Ради знаходиться проект закону №4511, який пропонує надати особливий статус релігійним організаціям, керівні центри яких знаходяться в державі-агресорі.

Фактично, під дію цього закону потрапить лише УПЦ МП. Для неї законопроект передбачає перереєстрацію статутів усіх релігійних громад. Крім того, при реєстрації нових статутів треба буде укласти договори з державою, де буде прописано те, що церкви визнають територіальну цілісність України і не вестимуть антиукраїнської діяльності.

Також закон 4511 пропонує, щоб УПЦ МП отримувала погодження від держави на призначення керівників центральних і регіональних структур церкви.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Внаслідок атаки на Харків 29 березня постраждали 55 людей, двоє загиблих
На фронті за день майже 150 боїв, на Курщині відбито 20 атак – Генштаб
Турнірна таблиця УПЛ: Динамо зберегло лідерство, Чорноморець опустився
РФ завдала удару КАБом по центру Куп'янська, є постраждалі та руйнування
За три дні енергетики повернули світло 13 тисяч сімей після ворожих обстрілів, - ДТЕК
Бої за Торецьк тривають: частину міста контролюють окупанти — очільник МВА
Українцям з квітня змінюють правила оплати лікарняних: що потрібно знати
Кому в жодному разі не можна їсти вершкове масло: про це треба знати
Командири дозволяли солдатам замість служби працювати на СТО: зарплати забирали собі
Після збою у системі "Укрзалізниці" відновили дві важливі функції

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм