RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"Найнебезпечніше для життя місце у світі..." - Україна вшановує жертв голодоморів

Національний День пам’яті жертв голодоморів відзначається в Україні щороку в четверту суботу листопада. Традиційно в цей день проводяться поминальні Богослужіння і покладають символічні колоски та свічки до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.

У 2009 році у Києві на Печерську було відкрито Меморіал жертвам Голодомору, пам’ятники та меморіальні знаки споруджено у багатьох містах України.

Традиційно у церемоніальних заходах у День пам’яті у Києві бере участь керівництво держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки голоду.

У Чернівцях жалобна церемонія та молебень проходять на розі вулиць Шевченка та Руської біля пам’ятного каменя жертвам голодоморів та репресій.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція "Запали свічку". В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Масовий голод

Цього дня Україна згадує масову загибель людей від голоду на території УРСР, спричинену зумисними діями сталінської влади і спрямовану на геноцид корінного населення.

Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932-1933 роках.

Визначення "голодомор" вживається також для голоду 1921-1923 та 1946-1947 років.
У 1932-1933 роках, за даними науково-демографічної експертизи, загальна кількість людських втрат від Голодомору становила орієнтовно 3-4 мільйони осіб.
У 1946-1947 роках від штучного рукотворного голоду, за неповними даними, загинуло в Українській РСР понад один мільйон осіб.

Голодомор залишається історичною темою, що демонструє найбільший консенсус українців в оцінці минулого. За цьогорічною соціологією, 77% населення країни вважає його геноцидом.

Між Гітлером і Сталіним


Відомий американський історик Тимоті Снайдер – професор історії Єльського університету США, доктор, автор кількох книжок, найвідомішою з яких є "Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним", назвав Україну в 1930-1940-х роках "найнебезпечнішим для життя місцем у світі...".
"Голодомор розпочався голодом у результаті колективізації, яку Сталін навмисно загострив 1932 року, знаючи, що в результаті цього загинуть мільйони українців.

Я вважаю, що Голодомор був страшним сам по собі. Я вважаю, що Голодомор був політично вмотивованим. Я вважаю, що він був національно вмотивованим, оскільки Сталін висловлював стурбованість українською національною політикою. І це було саме тоді, коли Сталін приймав рішення, які призвели до смерті приблизно трьох мільйонів людей", – сказав в одному з інтерв’ю Тимоті Снайдер.

Український інститут національної пам’яті здійснює значну роботу із дослідження Голодоморів та оприлюднення документів про ті страшні злочини.

"Голодомор – це помста за свободу. Українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство – селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали. І свою незалежність ми змогли підтвердити вже 1991 року", – говорить Володимир В’ЯТРОВИЧ історик, голова Українського інституту національної пам’яті.

Визнає світ


Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 в Україні вшановано у рамках міжнародних організацій, а також визнано геноцидом українського народу на парламентському рівні в 14 країнах світу.
За даними МЗС України, Голодомор 1932-1933 в Україні визнано на парламентському рівні геноцидом українського народу в Грузії, Еквадорі, Естонії, Колумбії, Латвії, Литві, Мексиці, Парагваї, Перу, Польщі, Угорщині. Окрім цього, на парламентському та регіональному рівні Голодомор визнали як геноцид в Австралії, Канаді та Португалії.

На регіональному (муніципальному) рівні відповідні рішення було ухвалено в Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Іспанії, Італії та США.

"Гіркі жнива"

До Дня пам’яті жертв голодоморів, 25 листопада, о 20:15 на телеканалі "1+1" відбудеться телевізійна прем’єра канадського фільму "Гіркі жнива".

Фільм зняв канадський режисер українського походження Джордж Менделюк, чия матір перед еміграцією до Канади пережила Голодомор. Сценаристом став Річард Бачинський, який теж має українське коріння. Продюсер – канадець українського походження Ян Ігнатович. Автори поставили за мету донести до світової громадськості, які жахіття пережив український народ. У фільмі знялися західні та українські актори.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Igor
25-11-2017, 16:02
Коментарів 0 Переглядів 1 381

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.