Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що меншини в Європі повинні вільно володіти мовою країни, в якій вони мешкають.
Про це йдеться в його статті на EUobserver, присвяченій суперечці між Україною та окремими державами-членами Ради Європи щодо українського закону "Про освіту".
"Звичайно, меншини в Європі повинні вільно володіти державною мовою. Це життєво важливо для їхньої повної участі в суспільстві, і держава повинна розгорнути всі засоби, необхідні для того, щоб вони могли цьому навчитися", - вважає Ягланд.
Він зазначає, що в той же час держава також повинна забезпечити право та можливість використовувати свою рідну мову як у культурному, так і в офіційному обміні. За його словами, це, у свою чергу, "дозволяє культурним меншинам процвітати та користуватися повагою".
Ягланд наголошує, що питання стосовно використання мов меншин повинні бути вирішені швидко та відповідно до міжнародних зобов'язань.
"Сьогодні кожен сьомий європеєць належить до національної або мовної меншини. Багато хто знаходяться в політичних точках, де ще не вичерпалася напруга після Другої світової або після холодної війни. Завжди є потенціал для зловживань правами меншин, і завжди існує моральний імператив запобігти цьому", - пише генсеретар Ради Європи.
На переконання Ягланда, уряди повинні продемонструвати у питання нацменшин політичну волю виконувати свої юридичні зобов'язання.
Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія.
МЗС Угорщини погрожує заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
Розкритикований Угорщиною закон про освіту набув чинності.
Міністерство закордонних справ України направить статтю закону "Про освіту" стосовно мови викладання на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).
МЗС пояснило, як новий освітній закон розширить права нацменшин.
Зазначимо, експерти Ради Європи позитивно оцінили освітній закон України.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram