Зміщення графіка отримання Україною фінансування за програмою з Міжнародним валютним фондом на сьогодні жодним чином не впливає на валютний ринок країни.
Про це заявив заступник керівника НБУ Олег Чурій під час традиційної наради з керівниками найбільших банків.
Як повідомляється на сайті НБУ, Чурій зазначив, що на ринок впливають обсяги надходжень від експорту і психологічні чинники.
"Спостерігається зростання обсягів імпорту на тлі пожвавлення економіки. Крім того, спекуляції в ЗМІ щодо очікуваної восени девальвації гривні впливають на настрої населення, що у вересні вже збільшило обсяги купівлі іноземної валюти, незважаючи на тенденції, які спостерігалися з початку року", - сказав він.
Разом з тим, Чурій підтвердив наміри регулятора продовжити поступову валютну лібералізацію.
Нагадаємо, на міжбанківському валютному ринку України з кінця серпня 2017 років періодично спостерігається підвищений попит на валюту, що змусило НБУ після майже двомісячної перерви вже чотири рази вийти на міжбанк з інтервенціями, під час яких регулятор продав банкам понад 100 млн дол.
Сьогодні, 27 вересня, середньозважений курс гривні на міжбанку на час закриття торгів встановився на рівні 26,47 грн/дол., тобто, з початку вересня національна валюта подешевшала до долара США на 78 копійок.
Державний бюджет України на 2017 рік передбачає середньорічний курс гривні на рівні близько 27 грн/дол.
Історичний мінімум курсу української гривні по відношенню до долара США, зафіксований в лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.
27-09-2017, 22:30
0
1 599