Фахівець з питань енергетики "Реанімаційного пакету реформ" Святослав Павлюк розповів, яким чином новий закон регулює порядок встановлення лічильників обліку тепло- та водопостачання.
Про це він розповів в ефірі Еспресо.TV.
"Законом встановлюється обов'язок оператора повідомити за 2 місяці про те, що лічильник буде встановлюватися, і про те, скільки він буде коштувати. Мешканці матимуть 2 місяці аби запропонувати інший варіант, цей процес передбачений", - заявив експерт.
Якщо ж сторони протягом 4 місяців не домовляться, то "оператор має право просто зайти і поставити".
"Але мешканці мають право апелювати, що їм, наприклад, такий лічильник не подобається", - наголосив Павлюк.
Даний закон він називає "певним інструментом, котрий допоможе нам зрозуміти наше споживання" й лише після цього розробляти заходи з енергоефективності.
"Доки ми не знаємо наше споживання, ми не знаємо - у нас великі рахунки чи у нас маленькі рахунки, ми просто як сліпі котенята тикаємся", - вважає Павлюк.
За його даними це вже 16 версія закону, прийняттю якого активного активно опиралися основні гравці українського енергоринку, "обсяг якого складає 400 млрд грн на рік".
28 липня президент Петро Порошенко підписав закон про обов'язкові лічильники на тепло та воду для населення (закон №4901).
Нежитлові будівлі мають бути обладнані вузлами обліку до 1 жовтня 2017 року, житлові - до 1 жовтня 2018-го.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-08-2017, 21:35
0
1 611