Анексія Криму та війна на Донбасі зробили свою справу, стимулюючи безліч українців шукати нової долі не тільки в інших регіонах країни, але і за кордоном. Згідно з дослідженням, яке провели фахівці сайту 2eu.work, за останні два роки українці все активніше і активніше залишають батьківщину і відправляються на пошуки кращого життя.
Ще одним цікавим фактом є ситуація з географією трудової міграції. Якщо ще декілька років тому в Росії працювало близько 40% усіх мігрантів з України, сьогодні цей потік швидко скорочується. Натомість все більше українців обирають роботу в країнах Європейського Союзу, зокрема в Литві, Польщі, Чехії та Італії.
Причини міграції в УкраїніСучасний стан ринку праці, деградація охорони здоров'я, війна – все це зумовлює масштабну міграцію робочої сили в Україні. На жаль, держава поки не в змозі виправити ситуацію та зупинити цей процес. Більш того, легальні та нелегальні доходи мігрантів, які ті передають на Україну, приносять державі економічну користь, тому повернути заробітчан додому не є пріоритетом.
Згідно з даними дослідження, основними причинами є наступні:
кращі умови життя за кордоном;
можливість забезпечити гідне майбутнє для дітей;
дефіцит робочих місць в Україні та низькі заробітні плати;
гідні умови праці та нормований робочий день;
можливість самореалізації та кар'єрного росту;
відчуття безпеки і соціального захисту;
можливість отримувати краще медичне обслуговування;
кращі умови для бізнесу;
можливість подорожувати та пізнати культуру іншої країни.
Вочевидь, ми є свідками довгострокової тенденції міграції робочої сили в Україні, а політика нашої держави тільки сприяє цьому процесу, не зважаючи на те, що ми втрачаємо кваліфіковану і мотивовану робочу силу. Більш того, трудова міграція стосується не тільки людей, але і бізнесу. Так, багато підприємців вважають за краще перестрахуватися і зареєструвати свою фірму за кордоном, що ще більше б'є по вразливій економіці країни.
Які можливі наслідки трудової міграції?На жаль, якщо міграція робочої сили в Україні буде і далі збільшуватися, то, швидше за все, на нас чекає постійна стагнація економіки та зниження рівня і якості життя. Незважаючи на це, також існує думка, що неминучий дефіцит робочої сили в Україні може призвести до зміни ринку праці в бік інтересів найманого працівника. Нам залишається тільки чекати і сподіватися на краще.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
27-04-2017, 11:35
0
2 575