Міністерство освіти і науки планує ввести зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі, перейти на 12-річну школу, а також зробити останні три роки навчання в старшій школі профільними.
Про це заявила екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун, повідомляє DT.UA.
Зазначається, що доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс.
"Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об'єктивності проведення і визначення результатів", - йдеться у статті.
Одночасно у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти.
Як зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, це дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.
"Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ та ін.", - розповів він.
Раніше повідомлялось, Міністерство освіти і науки України анулювало ліцензії вищих навчальних закладів, які залишилися на окупованому Донбасі і в Криму.
26-03-2017, 13:35
0
4 186