RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » У справі Україна проти Росії, яку розглядає Міжнародний суд ООН, 300 томів під грифом "таємно"

У справі Україна проти Росії, яку розглядає Міжнародний суд ООН, 300 томів під грифом "таємно"

Президент Петро Порошенко зазначив, що позов до Міжнародного суду ООН став першим кроком України для притягнення до відповідальності тих, хто винен у злочинах, скоєних проти українських громадян в анексованому Криму та на Донбасі.

Про це він заявив на зустрічі з представником України в Міжнародному суді ООН в Гаазі, заступником міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Оленою Зеркаль, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром юстиції Павлом Петренком, генеральним прокурором Юрієм Луценком та головою СБУ Василем Грицаком, повідомляє у четвер прес-служба Президента.

"У Міжнародному суді ООН вся наша команда бореться за справедливе покарання тих, хто винен у смерті тисяч в результаті терористичних атак на українському Донбасі; хто поставляв танки, найсучаснішу артилерію, системи залпового вогню, броньовані машини, боєприпаси, ракети, якими обстрілювали Авдіївку, Краматорськ, Маріуполь, цивільний автобус у Волновасі, збивали МН17 ", - зазначив глава держави.

Він подякував за багатомісячну роботу найкращих юристів з МЗС, Мін'юсту, Генпрокуратури та фахівців Генштабу, Міноборони із підготовки позову України.

"На жаль, ця справа не швидка і це займе навіть не місяці, а роки. Але ми чекаємо, що будуть прийняті відповідні заходи, які дозволять принаймні унеможливити нове постачання зброї, терористів", - зазначив Президент. Він підкреслив, що Україна вимагає зобов’язати РФ закрити неконтрольовану ділянку кордону та припинити усі поставки зброї, техніки, грошей бойовикам на Донбас, а також підготовку на території РФ та відправку в Україну бойовиків, які беруть участь у терористичних актах проти мирного населення.

Українська сторона також наполягає на припиненні утисків українців та кримськотатарського народу в Криму, а також на відновленні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та припиненні дії встановлених обмежень щодо отримання в Криму освіти українською мовою.

"Я – реаліст і не маю жодних ілюзій стосовно позиції Росії та її можливих кроків. Але ми маємо виходити з того, що на нас лежить відповідальність на об’єднанні зусиль всього світу, щоб переконливо довести і притягнути Росію до відповідальності", - наголосив глава держави.

Представник України в Міжнародному суді ООН в Гаазі, заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль подякувала Президенту та командам усіх міністерств за підтримку та спільну роботу в представленні аргументованої позиції України у цій справі. "Це черговий етап і один з елементів притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності", - зазначила вона.

Зеркаль наголосила, що українська делегація має також багато завдань, пов’язаних із захистом українських інвесторів, які втратили свою власність в Криму.

"Ми продовжуємо захист інтересів України відповідно до Морської конвенції і вже в травні відбудуться перші слухання, які будуть присвячені питанням по процедурі", - додала вона.

За її словами, рішення щодо застосовування тимчасових заходів у справі "Україна проти РФ" очікується до кінця квітня. "Для нас буде важливим сам факт ухвалення судом рішення по застосуванню цих тимчасових заходів для захисту українських громадян", - підкреслила вона.

В свою чергу, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що у справі "Україна проти РФ" зібрано понад 800 томів матеріалів, з них 300 томів під грифом "таємно" і "цілком таємно". Під час підготовки матеріалів до суду було опитано 1400 потерпілих, 2000 свідків, проведено 1800 судових експертиз і здобуто 100 000 одиниць речових доказів. Луценко також повідомив, що ГПУ підготовлені обвинувальні акти, які вже надані ватажкам терористичних організацій і спрямовані до суду.
Редактор: Юрій Коверзнєв
16-03-2017, 21:15
Коментарів 0 Переглядів 1 366

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.