У Люблині група протестувальників намагалася зірвати читання поезії Тараса Шевченка. Подія, яку циклічно організовує Українське товариство від 2014 року у місцевому сквері імені Тараса Шевченка, мала місце 9 березня під час традиційних Шевченкових днів. Про це повідомляє expres.ua з посиланням на prostir.pl.
Група людей із банером тримала слова з пісні кобзаря в поемі "Гайдамаки": "Шануйтеся ж, вражі ляхи, скажені собаки: йде Залізняк чорним шляхом, за ним гайдамаки". На плакаті було написано тільки першу частину цього речення у польському перекладі Петра Куприся: „Więc szanujcie się, złe Lachy, wściekłe psy: wytracić”.
Організатори вирішили попросити про допомогу поліції.
— Вони прийшли з банером і стали на тому місці, де ми мали читати поезію, — пояснює голова Українського товариства в Люблині Григорій Купріянович. — Не зверталися до мене як до офіційного організатора. Тому ми вирішили, що нема сенсу входити з ними в дискусію, оскільки це може призвести до неприємних ситуацій. Ми повідомили поліцію, яка забезпечувала захід, що ця група прийшла з банером без узгодженнями з організаторами. Захід офіційно був зареєстрований як громадське зібрання.
На заході був присутній Артем Валах з Генерального консульства України в Люблині, українські солдати з литовсько-польсько-української бригади LITPOLUKRBRIG, українські студенти, учні люблинських середніх шкіл з України.
Додаймо, після надання одному зі скверів у Люблині у 2012 році імені Тараса Шевченка почалися протести кресових середовищ, які вимагали скасування цього рішення. Сквер пропонували перейменувати на ім’я "Справедливих українців", а проти імені Шевченка протестували тому, що він мав бути "натхненником вбивств поляків". В обґрунтуванні згадувалася саме ця цитата з "Гайдамаків", з якою вийшли протестувальники останнього тижня.
Нагадаємо, 22 лютого під час презентації книжки про Степана Бандеру польською мовою у Варшаві мусила реагувати поліція.
Шевченкові святкування відбуваються в Польщі багато років поспіль, зокрема у Варшаві, Люблині та низці регіональних українських осередків, у тому числі в Білому Борі, де встановлено перший у Польщі пам’ятник Кобзареві.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-03-2017, 19:58
0
1 330