Проблеми з визначенням госпітальних округів з’являються там, де хочуть роздути політичний скандал.
Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє прес-служба МОЗу.
Він нагадав, що зараз в Україні розпочався процес створення госпітальних округів.
"В деяких областях відбуваються цікаві явища. Починають маніпулювати цим питанням. З мого досвіду, коли приїжджаєш і пояснюєш, більшість питань знімається. Не знімаються лише ті, де є відверта маніпуляція, і де люди хочуть роздути політичний скандал", – уточнив заступник міністра.
Ковтонюк пояснює, що мережа вторинної медичної допомоги, так само як і первинної, але набагато більшою мірою, не готова до нового принципу фінансування за медичну послугу.
"Коли я відвідую лікарні в регіонах, то дуже рідко там бачу пацієнтів. Стоять пусті відділення. Тобто, якщо ми почнемо платити за послугу, ці відділення просто не зможуть існувати, їх ніхто не зможе утримувати. Тому для того, щоб запровадження страхової моделі на вторинці ні для кого не стало шоком, ми хочемо їх підготувати", – зазначив він.
Один із керівників МОЗу пояснив, що ціль – впорядкувати мережу, щоб у пацієнта був гарантований доступ – фізичний і часовий – до якісної послуги.
"Годинна доступність до базових стаціонарних послуг, двогодинна – до більш складних. Це все, що ми наразі хочемо досягти", – цитує Ковтонюка відомство.
Він підкреслив, що "не МОЗ повинно планувати мережу, а регіони, громади".
"Саме вони є власниками закладів, і їм краще видно ситуацію на місці. Міністерство лише дає критерії чого треба прагнути", – уточнив заступник міністра.
Нагадаємо, протести проти очікуваного поділу на госпітальні округи
виникають у Сокирянах.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
15-02-2017, 12:52
0
1 023