Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Віктор Пинзеник, який був міністром фінансів і віце-прем'єром кількох попередніх урядів, обурений пропозиціями збільшити виплати суддям Конституційного суду України майже до 400 тис. грн на місяць.
Про це йдеться у дописі Пинзеника у Facebook.
"Черговий крок до посилення соціальної нерівності збираються зробити цього тижня у парламенті. Йдеться про проект закону "Про Конституційний суд України", - написав Пинзеник, зауважуючи, що він привертає увагу не до судових аспектів, а саме "до соціальних питань закону".
За словами Пинзеника, "проект закону "Про Конституційний суд України" передбачає новий небачений досі в Україні стандарт оплати праці: 384 тис. грн на місяць для судді та 420 тис. для голови Конституційного Суду, плюс 20 тис. грн (у розрахунку на місяць) виплат до відпустки. Складові такої зарплати судді: посадовий оклад – 240 тис. грн (75 мінімальних зарплат); надбавка за стаж - (максимум 40%) 96 тис. грн; надбавка за вчений ступінь (максимум 20%) 48 тис. грн; всього 348 тис. грн. У голови КС є ще надбавка в розмірі 15%, а тому його зарплата сягає 420 тис. грн".
Також він заявив, що у проекті закону "не забули і про пенсію, яку "сором’язливо" назвали довічним грошовим утриманням.
Вона складає 80% зарплати або якихось 307 тис. грн на місяць, а в голови – 336 тис. грн".
"Такий розмір рівнозначний пенсії 300 пенсіонерів (у мінімальному розмірі). А надбавка для судді КС за науковий ступінь доктора наук (48 тис. грн на місяць) у 6 разів перевищує зарплату професора", - наголосив Пинзеник.
Як додав Пинзеник, "зарплатами і пенсіями не обмежилися. Додали ще компенсацію витрат за оренду житла, за використання особистого транспорту для службових потреб".
"Я не піднімав би питання, якби йшлося про зарплату в приватному секторі, який робить виплати із зароблених доходів. Але в даному випадку йдеться про виплати, що робляться з бюджету, із сплачуваних нами податків", - наголосив Пинзеник і додав, що "не може зарплата жодного державного чиновника у 85 разів перевищувати середню зарплату в країні (за 2016 р. середньомісячна зарплата складає 5,2 тис. грн на місяць). І не може оплата праці бути відірваною від стану економіки, обсяг якої минулого року склав всього 55 тис. грн на людину в рік (4,6 тис. грн на особу в місяць)".
8-02-2017, 16:25
0
1 502