ЮНЕСКО включила українські козацькі пісні Дніпропетровської області увійшли у список нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони.
Про це повідомляється на сайті ЮНЕСКО.
Козацькі пісні Дніпропетровщини увійшли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
На сайті йдеться про три ансамблі, які співають традиційні козацькі пісні - Криниця, Богуславочка і Первоцвіт. Багатьом виконавцям пісень 70-80 років і вони займалися цим протягом усього життя.
Пісні починає співати головний виконавець, який знає всі тексти, потім підключається другий, який співає високим голосом, а потім інша частина ансамблю із середніми і низькими голосами.
Співаки збираються регулярно і часто їм не потрібна аудиторія. Традиція козацьких пісень передається у сім'ях з покоління в покоління, але її безперервність тепер під питанням через старіння населення.
Нагадаємо, раніше у список нематеріальної культурної спадщини був включений лише один український об'єкт - Петриківський розпис.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.