Завершено військову експертизу обставин та причин Іловайської трагедії

Новини України / новини
1 785
0
Завершено військову експертизу обставин та причин Іловайської трагедії

Завершена унікальна судова комісійна військова експертиза, яка тривала майже рік.

Про це повідомив перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук під час зустрічі з родичами воїнів, загиблих під Іловайськом, повідомляє прес-служба ГПУ.

Основною темою розмови були результати розслідування обставин та причин Іловайської трагедії. Зокрема, Сторожук зазначив, що наразі завершена унікальна судова комісійна військова експертиза, яка тривала майже рік і до якої залучено 31 провідного експерта та фахівців, у тому числі з Міністерства оборони України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України.

"Наявність експертизи дозволяє готувати кримінальне провадження для направлення справи до суду", - сказано в повідомленні.

Як відомо, напередодні дня Незалежності у 2014 році в результаті вторгнення російських військових, в оточення потрапили сили АТО в районі Іловайська.

За попередніми результатами розслідування, втрати особового складу українських Збройних сил, Національної гвардії, МВС під Іловайськом склали 366 загиблих, 429 поранених, 128 потрапили в полон, 158 вважаються до цього часу зниклими безвісти.

Військовий прокурор Анатолій Матіос відмовився називати конкретні прізвища і заявив, що головною причиною "Іловайської трагедії" стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисяч військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни.

За попереднім звітом ТСК, до трагедії під Іловайськ привели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.

У Міністерстві оборони заявили, що поразка під Іловайськом сталася через погану взаємодію добровольчих загонів з підрозділами ЗСУ.

"Українська правда"

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
73 874
«Тут культура кави вища»: у Чернівцях подружжя з Курахового відновило власний бізнес
41 758
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
32 764
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
31 205
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
25 613
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
24 508
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
20 455
«Там життя може обірватися будь-якої миті»: прикордонник із Буковини з перших днів на війні — відео
16 037
"Йому би жити й жити": загинув захисник із Буковини Степан Татарин
11 369
"Був цілеспрямованим і сильним духом": загинув воїн із Буковини Андрій Кривий
10 395