Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пояснює дефляцію, зафіксовану в Україні у червні-липні поточного року, сезонними факторами, однак при цьому зберігає прогноз інфляції за підсумками року на рівні раніше озвученого показника на 12%.
Про це йдеться в коментарі міністерства на запит "УНІАН".
"Так, дійсно, два місяці поспіль спостерігалася дефляція: у червні вона склала 0,2%, в липні - 0,1% у розрахунку до попереднього місяця. Причинами зниження цін на споживчому ринку були, насамперед, типові для літніх місяців фактори. Насамперед це сезонність - збільшення пропозиції сільськогосподарської продукції: як продукції рослинництва, за надходження на ринок овочів нового врожаю відбулось їх суттєве здешевлення, так і продукції тваринництва. Надлишок сировини на ринку молока зумовив зниження цін на молочну продукцію", - зазначили в міністерстві.
Там також підкреслили, що за останні два місяці овочі подешевшали в середньому на 27,5%.
Зокрема, капуста - на 65,1%; моркву і перець - на 48,2%, буряк - на 47,5%, огірки - на 44,7%, помідори - на 41%, цибуля - на 31,2%.
Молоко, за даними Мінекономрозвитку, подешевшало на 2,2%, кисломолочна продукція - на 1,4%, масло - на 0,5%.
Крім того, мало місце традиційне літнє зниження цін на одяг та взуття - за два останніх місяці на 5,4%.
"Також зіграло роль зміцнення обмінного курсу гривні до долара США впродовж останніх п'яти місяців поспіль. Середньомісячний офіційний курс гривні за липень ревальвував на 0,5%, за червень - на 1%, за травень - на 1,7%, квітень - на 2,8%, березень - на 0,1%, в цілому за п'ять місяців - на 6%. Це миттєво відбилося на внутрішніх цінах", - підкреслили в Мінекономрозвитку.
Також продовжилося падіння цін на імпортні товари - аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації (на 1%), обладнання для приймання, запису та відтворення звуку і зображення (1,2%), на транспортні засоби (0,4%).
"Суттєво знизив тиск на ціни слабкий внутрішній попит, не в останню чергу обумовлений скороченням кредитування домогосподарств з початку року на 7 7%, стриманої монетарної політикою, - сказано в коментарі Мінекономрозвитку. - Позитивний вплив на уповільнення інфляції мала активізація процесів реформування економіки і поглиблення співпраці з ЄС, досягнення прогресу у встановленні макроекономічної стабільності".
Надалі Мінекономрозвитку прогнозує відновлення помірної інфляційної динаміки через тиск з боку світового ринку, підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, а також на електроенергію.
19-08-2016, 17:09
0
1 990