7 липня в Україні відзначають старовинний свято Івана Купала, який символізує народження літнього сонця – Купала. У свята давні язичницькі корені. Спочатку свято на честь Сонця відзначався в день Літнього сонцестояння, після введення християнства, до нього приурочили свято Різдва Іоанна Хрестителя, який за старим стилем відзначалося 24 червня. Тепер свято припадає на 7 липня.
З самого ранку у цей день прийнято скупатися у водоймі, вважається, що вода у цей день несе очищення, як душі, так і тіла. Ті, у кого не було поблизу річки або озера, йшли до лазні. Крім того, за народним повір'ями, умивання росою в цей день позбавляє від зморшок.
За народним повір'ями, купатися у водоймах до 7 липня було не можна. Вважалося, що в цей день з них йде вся нечиста сила, русалки, і вони стають безпечними для купання до Ільїна дня 2 серпня.
Одним з найбільш важливих обрядів у цей день є перестрибування через купальське вогнище. Вважається, що той, хто стрибне вище всіх, буде більш вдалим, здоровішими і щасливішими. Через купальське вогнище стрибали також і закохані пари – якщо пара не розведе рук під час стрибка, її союз буде довгим і міцним. На вогнищі було прийнято спалювати старі речі. За повір'ями, якщо спалити в купальському багатті сорочку хворої дитини, разом з нею згорить і її хвороба. У цей день також прийнято збирати трави, які мають цілющі та магічні властивості.
Незаміжні дівчата і чоловіки, які хочуть знайти собі пару, плели вінки, які потім зберігали весь рік. Вважалося, що вінок виступає в ролі оберега і захистить будинок від проникнення злих сил і ворогів.
За матеріалами: DT.UA
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
7-07-2016, 09:17
0
1 514