Уряд має зібратися на екстрене засідання й вирішити, що робити з російськими фурами, які транзитом в’їжджають в Україну з території Євросоюзу.
Про це заявив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. За його словами, ситуація в Нижніх Воротах (в’їзд на Закарпаття з боку Львівщини на Верецькому перевалі) залишається нормальною, починаючи з суботи ранку й протягом ночі на неділю - жодної спроби проїзду фур з російськими номерами.
"Пункт пропуску в Нижніх Воротах працює в звичайному режимі. Немає жодних ексцесів і на контрольно-пропускних пунктах, що розташовані на кордоні з країнами ЄС у межах Закарпаття", – зазначив Москаль.
Він також додав, що через КПП "Дяково" станом на сьогодні, 14 лютого, оформлена одна фура з російськими номерами, яка виїхала в Румунію, а через КПП "Ужгород" дві російські фури виїхали в Словаччину.
"Усі машини стояли на митному оформленні ще до початку акції. Більше російських фур на КПП області на даний момент немає", - додав голова Закарпатської ОДА.
Однак, на його думку, є інша проблема - з боку Румунії, Словаччини та Угорщини за добу через закарпатські КПП в Україну в’їхало близько 100 фур з російськими номерами, всі вони оформлені митницею та прикордонниками, оскільки жодних підстав не оформляти їх немає.
"Щодо російських фур, які транзитом в’їжджають на територію України з Євросоюзу (так само, як і щодо тих, що їдуть через Україну в Євросоюз), уряд мав би зібратися на екстрене засідання й прийняти принципове рішення, на яке ми чекаємо. Поки що жодних рішень не прийнято", - зауважив Москаль.
Нагадаємо, вранці 12 лютого громадські активісти розпочали безстрокову акцію, з недопущення виїзду з України в напрямку міжнародних кордонів вантажних автомобілів з номерами російської реєстрації.
Блокування відбувається у Львівській,
Чернівецькій та Волинській областях на трасах, що ведуть до пунктів пропуску на державному кордоні, а також на межі Закарпатської та Львівської областей, де активісти блокували близько 50 фур з російськими номерами, що рухались вбік кордону.
Учасники блокади вимагають визнання Росії країною-агресором у всіх сферах суспільно-політичного життя України, зокрема шляхом заборони на розміщення бізнесу окупанта на українській землі, перекриття торгівлі з Росією, заборону на в’їзд та транзит через Україну вантажного російського транспорту.
14-02-2016, 15:50
0
1 439