Ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд рекомендує владі розглянути можливість запровадження в рамках податкової реформи прогресивної шкали оподаткування доходів громадян замість нині діючої пласкої шкали.
Про це йдеться у звіті Фонду, опублікованому на сайті організації.
"Рекомендуємо не перебільшувати користі від спрощеної системи оподаткування шляхом запровадження пласкої шкали податку і пропонуємо зберегти прогресивну структуру ПДФО", - йдеться у звіті Фонду.
У МВФ навели приклад Словаччини, який вважається найбільш прогресивним з точки зору податкових змін, розпочатих на початку 2000-х років.
"Словаччина, яка стала прикладом держав з єдиною ставкою податків, повернулася до прогресивної шкали оподаткування доходів громадян в 2013 році, - йдеться у звіті Фонду. - Податок з єдиною ставкою призвів до поліпшення економічних показників в період після 2004 року, однак низькі розміри податкових надходжень змусили уряд відмовитися від цієї практики".
Нагадаємо, до січня 2016 року в Україні ставка податку на доходи фізосіб становила 15% з підвищенням до 20% залежно від рівня доходів. У грудні 2015 року Кабінет міністрів України в рамках проведення податкової реформи запропонував Верховній Раді встановити ставку податку на прибуток і податку на доходи фізичних осіб у 2016 році на рівні 18%, в 2017 році – на рівні 17%. При цьому Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики зробив зустрічну пропозицію: знизити базову ставку податку на прибуток до 15%, а податку на доходи фізичних осіб до 10%.
В результаті в кінці грудня парламент прийняв норму про встановлення ПДФО у 2016 році на рівні 18%.
9-02-2016, 12:45
0
1 137