Ризиком підвищення інфляційних процесів є збереження прихованої інфляції.
"На початку 2016 року очікується незначне зростання цін, яке буде обумовлене погіршенням інфляційних і девальваційних очікувань через напруженість торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією, ненадання чергового траншу МВФ в кінці 2015 року, загострення військового протистояння, певної напруги на валютному ринку", - йдеться в повідомленні МЕРТ в четвер, 14 січня.
Росія з 2016 року вирішила скасувати режим ЗВТ щодо України і відмовитися від імпорту українських продуктів.
Так, з 1 січня РФ почала стягувати мита з імпорту українських товарів. Також РФ повністю заборонила транзит через свою територію українських товарів у треті країни.
Україна у відповідь з 10 січня ввела дзеркальні торгові санкції проти РФ (застосувала імпортні мита і ембарго).
Зокрема, обмежено ввезення продуктів харчування (молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, визначена промислова продукція та засоби гігієни (гелі для душу, мило), а також залізничне обладнання (локомотиви, поїзди, вагони та стрілочні переводи). Тобто те, що РФ вже давно обмежила імпорт з України. Більш того, Київ має намір розширити список заборонених до ввезення товарів з РФ.
Україна має намір звернутися до СОТ з приводу обмежень з боку РФ. Крім того, зазначають у міністерстві, ризиком прискорення інфляційних процесів на початку 2016 року, як і раніше зберігається потенціал прихованої інфляції в економіці з-за ефекту низького платоспроможного попиту населення (відкладений попит).
14-01-2016, 13:33
0
1 099