RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Як то буде – без віз

Як то буде – без віз

Україна невдовзі може отримати очікуваний безвізовий режим з Європою – Брюссель позитивно оцінив вжиті нами заходи та рекомендував введення безвізового режиму.

Однак надто радіти не варто, бо про відкриття кордонів ЄС перед українцями не йдеться.

Про те, що ми отримаємо, можна побачити на прикладі Молдови, яка має такий статус з весни 2014 року.

Без віз, але не всі

Насамперед ідеться про скасування віз лише для власників біометричних паспортів. Тобто всі, хто має звичайний закордонний паспорт, будуть змушені для поїздок в Євросоюз і далі звертатися до консульств для відкриття віз.

Також не дозволятиметься жити і працювати в ЄС – перебувати на території держав Шенгенської зони можна буде загалом не більше 90 днів протягом півроку, а для проживання чи роботи слід отримати відповідні дозволи. Порушення цього правила може призвести до внесення в Шенгенську інформаційну систему SIS та заборони на в'їзд до ЄС.

Навіть для навчання (крім короткострокових курсів) теж доведеться відкривати візи.

Отож, безвізовий режим не спростить життя нашим заробітчанам в Європі – більше того, нелегалам навпаки невигідно робити собі біометричні паспорти, адже їх неможливо змінити, дані про людину залишаться в інформаційній системі.

Кому вигідно

Однак нововведення спростить життя багатьом українціям. Насамперед тим, хто часто, але на короткий термін їздить у справах за кордон – до родичів чи по роботі.

Легше буде і туристам – поїздка обійдеться дешевше, а її оформлення забере менше часу. Адже вже не треба буде платити візовий збір у посольстві чи консульстві – а це 35 євро.

Також можна уникнути черг у візових центрах – нині для приватної поїзки в Європу доводиться записуватися в чергу іноді за кілька місяців наперед.

Виграють від запровадження безвізового режиму мешканці прикордонних районів, які часто їздять до родичів або навіть просто скуповуватися крамом за кордон.

Замість консульства – співбесіда на кордоні

Однак замість спілкування зі співробітником консульства чи центру доведеться більше часу провести на кордоні – однозначно буде посилено перевірку, і вже офіцерові міграційної служби треба буде показувати практично той же перелік документів, що і для відкриття візи.

Співробітник міграційної служби може попросити підтвердити мету та умови подорожі, довести наявність достатньої кількості коштів для перебування на території ЄС. Зокрема для того, щоб довести платоспроможність, треба пред’явити дорожні чеки, підтвердження бронювання житла, готівкову валюту і навіть наявність коштів на кредитній картці.

У випадку відвідання родичів чи знайомих треба мати при собі запрошення та інформацію про особу, яка запрошує, – її адресу та телефон. Відповідно, якщо метою є участь у діловій чи науковій конференції, бажано мати при собі запрошення на неї.

Куди можна їхати

У разі запровадження такого режиму візи українцям не знадобляться для подорожей у всі країни ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Безвізовий режим поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не входять до ЄС.
Президент Петро Порошенко заявив, що українці зможуть безперешкодно їздити ще "до багатьох країн, починаючи від Південної Кореї і закінчуючи Мексикою та Уругваєм".

Йдеться про так званий "білий список Шенгену", до якого входять 57 держав світу.

Із паспортами ажіотажу немає

Віктор ПИСЛАР, перший заступник начальника управління Державної міграційної служби в області:

"З нашого боку лише можу запевнити, що для перетину кордону громадянам України без закордонного паспорта не обійтися – звичайного чи біометричного. Поки що до 70 відсотків закордонних паспортів у нас оформляють звичайних і лише третину – біометричних. Термін дії обох – 10 років. Звичайний коштує від 500 гривень, біометричний на 70-80 гривень дорожчий. За останні тижні лише кілька людей звернулися до органів ДМС на Буковині для оформлення біометричних паспортів замість звичайних, термін дії яких ще не закінчився – люди вже чули про безвізовий режим. Ажіотажу немає, як і великих черг, попит стабілізувався, бувають дні, коли по кілька годин наші працівники роботи не мають".

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Igor
26-12-2015, 14:43
Коментарів 0 Переглядів 2 857


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.