Протягом року у світі викрали 79 журналістів. В Україні, де в минулому році було найбільше викрадень через події на Сході, за рік не було викрадено жодного працівника ЗМІ.
Як йдеться в оприлюдненій у вівторок, 15 грудня, першій частині річного звіту міжнародної правозахисної організації Репортери без кордонів щодо ситуації зі свободою преси, на сьогодні у світі залишаються викраденими 54 професійних журналісти, що на третину більше, ніж у цей же час минулого року, передає Deutche Welle.
При цьому протягом 2015 року були викрадені 79 журналістів, що на 34% менше, ніж попереднього року. Зменшенню кількості викрадених журналістів, зазначили правозахисники, посприяла зміна ситуації в Донбасі. Через воєнні дії в 2014 році в Україні було викрадено найбільшу в світі кількість журналістів (33), а цього року не зафіксовано жодного випадку.
В організації зазначають, що переважна частина викрадень журналістів припадає на країни, де тривають громадянські війни: Сирію, Ємен, Ірак та Лівію. Найбільша кількість викрадень на сьогодні припадає на терористичне угруповання Ісламська держава - 18 випадків. Далі йдуть бойовики-хусити у Ємені - дев'ять випадків, та Фронт ан-Нусра у Сирії, якому приписують чотири викрадення представників преси. Про долю восьми журналістів нема жодної достовірної інформації.
"Приголомшливо висока кількість викрадень показує, що озброєні групи, які діють саме в охоплених кризами арабських країнах, не зупиняються ні перед чим, щоб придушити критику та поширення незалежної інформації", - заявив речник правління Репортерів без кордонів Міхаель Редіске.
Крім того, у в'язницях зараз перебувають 153 професійні журналісти, більшість з них - у Китаї, Єгипті, Ірані, Туреччині та Еритреї. Найбільша кількість арештів припадає на Туреччину - 11% від загальної кількості по всьому світі. На кінець минулого року ця кількість становила 178 осіб. Крім того, за словами правозахисників, ув'язненими залишаються 161 цивільний журналіст та 14 співробітників медіа компаній.
15-12-2015, 09:58
0
872